Spotkanie

Frank Stella. Spotkanie z Mistrzem – relacja audio

fot. Kristine Larsen

Zapraszamy na spotkanie z samym Frankiem Stellą – jednym z najważniejszych amerykańskich artystów XX wieku. Jego prace znajdują się w wiodących muzeach sztuki współczesnej na całym świecie, a wystawiane na aukcjach osiągają zawrotne ceny kilkunastu milionów dolarów. Frank Stella stał się legendą za życia – wciąż tworzy, a jego obrazy zachwycają kolejne pokolenia miłośników sztuki.

W trakcie wywiadu porozmawiamy o świecie artystycznej bohemy Nowego Jorku lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych i wpływie tego miasta na twórczość artysty. Zapytamy Franka Stellę o to, kto i jak go inspirował oraz o jego ocenę współczesnych sztuk wizualnych. Spytamy też o jego zaskakującą inspirację zniszczonymi przez nazistów polskimi synagogami.

W rozmowie, której towarzyszyć będzie pokaz slajdów z wybranymi pracami Franka Stelli, weźmie również udział Barbara Mirecki, krytyk sztuki, kurator, związana przez wiele lat z The Art Institute of Chicago.

Spotkanie poprowadzi Max Cegielski, dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny (m.in. Radio Roxy i TVP Kultura) oraz animator kultury.

19 lutego, godz. 18.00, wstęp wolny, spotkanie w j. angielskim tłumaczone na język polski oraz polski język migowy

Mecenas  Sponsorzy 
 

Patroni Partner Współorganizatorzy Wspólna instytucja kultury
   

Patroni medialni