Spektakl

Franz Kafka. Przemiana

Zdjęcie portretowe aktora Roberta Więckiewicza.
fot. L Holf-Zych

Gdy Gregor Samsa obudził się pewnego rana z niespokojnych snów, stwierdził, że zmienił się w łóżku w potwornego robaka. Leżał na grzbiecie twardym jak pancerz, a kiedy uniósł nieco głowę, widział swój sklepiony, brązowy, podzielony sztywnymi łukami brzuch, na którym ledwo mogła utrzymać się całkiem już ześlizgująca się kołdra… (Franz Kafka, Przemiana, tłum. J. Kydryński).

Komiwojażer Gregor Samsa pewnego dnia zmienia się w robaka. Mimowolne przybranie groteskowej, budzącej wstręt nieludzkiej postaci wytrąca ze złudnego poczucia bezpieczeństwa nie tylko jego samego, ale także wszystkich w jego otoczeniu.

Przemiana Franza Kafki – jeden z niewielu utworów wydany za życia pisarza – należy do kanonu literatury XX wieku i inspiruje kolejne pokolenia artystów. Tym razem stanie się podstawą słuchowiska na żywo z muzyką. W roli narratora wystąpi Robert Więckiewicz, a oprawę muzyczną zapewnią Adam Walicki, Miłosz Pękala i Bartosz Zajkowski. Całość reżyseruje Krzysztof Czeczot, laureat prestiżowej nagrody Best European Radio Drama of the Year 2013.

W nagraniu do słuchowiska udział wzięli: Łukasz Simlat (Gregor), Maria Maj (Matka), Lech Łotocki (Ojciec), Agnieszka Żulewska (Greta), Krzysztof Czeczot (Pan), Kaja Walden (Służąca), Waldemar Barwiński (Prokurent).

11 października, godz. 20.00, bilety: 20 / 30 zł, do kupienia w kasach muzeum i na bilety.polin.pl

Wydarzenie organizowane w ramach Made in POLIN. Podróż przemian. Szczegółowy program znajduje się tutaj.


 

 

Mecenas wydarzenia

Sponsorzy

Partner

Patroni medialni

Wspólna instytucja kultury