Wydarzenie
14.09.2017

Hebrajski z JCC Warszawa

Kilka osób siedzi w letnich kolorowych ubraniach na ławkach i na leżakach na Łące Leśmiana koło Muzeum Polin
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na spotkanie z hebrajskim na Łące Leśmiana. Poznamy litery alfabetu hebrajskiego, nazwy różnych kwiatów, a może nawet - korzystając z bliskości święta Rosz ha-Szana - porozmawiamy o pszczołach, miodzie i jabłkach! 

  • 14 września (czwartek), godz. 18.00, wstęp wolny

Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa to społeczno-kulturalna inicjatywa służąca Żydom, osobom pochodzenia żydowskiego, jak i ich nieżydowskim partnerom i przyjaciołom za platformę do zgłębiania żydowskich i uniwersalnych wartości w celu budowania własnej żydowskiej tożsamości.

JCC stanowi przestrzeń, w której – w atmosferze otwartości, pluralizmu i wzajemnego szacunku – każdy może zostać i poczuć się członkiem społeczności żydowskiej. Dajemy możliwość doświadczenia współczesnej kultury żydowskiej i zachęcamy do włączenia się w tworzenie jej.  Współpracując z wybitnymi nauczycielami akademickimi i edukatorami oferujemy najwyższej klasy nieformalną edukację żydowską.

JCC Warszawa jest projektem Fundacji Joint Distribution Committee (JDC), czyli jednej z najstarszych i największych pozarządowych organizacji żydowskich o globalnym zasięgu. Fundacja powstała w Stanach Zjednoczonych w 1914 roku, a w Polsce obecna jest niemalże nieprzerwanie od 1918 roku.

Zajęcia poprowadzi Ania Piątek - prowadząca (w parze z Motim) w JCC ulpan - intensywny kurs hebrajskiego.