Patronat POLIN

27-28.10.2017

III Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni

Dni Kultury Żydowskiej 2017Dni Kultury Żydowskiej 2017Dni Kultury Żydowskiej 2017Dni Kultury Żydowskiej 2017Dni Kultury Żydowskiej 2017Dni Kultury Żydowskiej 2017Dni Kultury Żydowskiej 2017Dni Kultury Żydowskiej 2017
fot. materiały prasowe

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach III Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni, które odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim.


27-28 października (piątek - sobota), wstęp wolny, miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

Cieszymy się, że Dni Kultury Żydowskiej wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych  miasta i zdobywają coraz większe zainteresowanie i przychylność mieszkańców. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie muzyka. 

27 października zapraszamy na warsztaty wokalne, które poprowadzi Marcin Steczkowski, multiinstrumentalista, dla którego w muzyce najważniejsze są emocje. Dlatego warunkiem uczestnictwa jest miłość do muzyki. Nasza oferta skierowana jest dla grupy wiekowej 18+.

Pierwszego dnia wydarzeń czeka nas także spotkanie z Remigiuszem Grzelą, autorem książki o Wierze Gran. Porozmawiamy o biografii artystki, zadamy pytania o prawdę o nas samych w zderzeniu z życiem pieśniarki warszawskiego getta. Po spotkaniu zapraszamy na etiudę teatralnąo życiu Gran.

W programie sobotnim zaplanowaliśmy warsztaty dla dzieci Jak pięknie się różnićgrę miejską Śladami Żydów mińskich oraz wystawę – spotkanie z Władysławem Szpilmanem pt. Tych lat nie odda nikt, podczas której obejrzymy fragment filmu Pianista inspirowany życiem artysty oraz zaśpiewamy najbardziej znane utwory Szpilmana.

W programie także lekcje biblioteczne i seminarium dla nauczycieli. Szczegółowe informacje o terminach znajdziecie Państwo na plakacie. Zapisy na warsztaty i lekcje przyjmowane będą w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej od poniedziałku 9/10: osobiście lub telefonicznie 25 740 51 04.

Społeczność żydowska przez setki lat współtworzyła charakter naszego miasta. I choć ten wspólny czas dramatycznie przekreśliła historia, my, społeczni organizatorzy, nauczyciele i pracownicy instytucji publicznych, chcemy pokazać, że czas nie zdołał wymazać z pamięci świata i kultury naszych sąsiadów. Zapraszamy do dwudniowego spotkania z kulturą żydowską pod hasłem "Bliscy i oddaleni".

Organizatorzy Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni

Więcej informacji >>

18.10.2017