Wykład

Jak zrozumieć abstrakcję? (Relacja wideo)

 

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"7878","attributes":{"alt":"Jak zrozumieć abstrakcję? - wykład w Muzeum POLIN","class":"media-image"}}]]

 

Barwne plamy, geometryczne kształty, przypadkowe kompozycje – oto jak wielu osobom jawi się malarstwo abstrakcyjne. Fascynujące, ale niezrozumiałe, bo na pozór nie odnoszące się do znanego nam otoczenia. Niejednokrotnie jednak to właśnie rzeczywistość inspiruje malarzy abstrakcjonistów, a wybór tego nurtu jest głęboko uzasadniony. Jak patrzyć na sztukę abstrakcyjną, jak o niej myśleć?

Pomoże nam w tym Masza Potocka – dyrektor krakowskiego Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK – nawiązując do twórczości Franka Stelli, jednego z najwybitniejszych żyjących malarzy abstrakcjonistów.

3 marca, godz. 18.00, wstęp wolny.


Wykład towarzyszy wystawie Frank Stella i synagogi dawnej Polski" prezentujacej nie tylko niezwykłe prace nowojorskiego twórcy, ale również fascynującą historię ich powstania. Po raz pierwszy reliefy z cyklu Polskie miasteczka (Polish Village series) zestawione zostały ze źródłami inspiracji Stelli, a więc przedwojennymi zdjęciami i rysunkami pomiarowymi synagog.

Więcej informacji o wystawie: polin.pl/frank-stella-i-synagogi-dawnej-polski.

 

Mecenas  Sponsorzy 
 
Patroni Partner Współorganizatorzy Wspólna instytucja kultury
   

Patroni medialni