Edukacja

27.09.2017

Konferencja "History, education, digital projects – Norwegian and Polish perspectives"

fot. Alicja Szulc

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i The Falstad Centre zapraszają na konferencję "History, education, digital projects – Norwegian and Polish perspectives".


27 września (środa), godz. 10:30, wstęp wolny

Jak w powojennej Norwegii kształtowała się pamięć o Holokauście? Jakie wyzwania stoją dziś przed edukatorami realizującymi projekty przeciwdziałające rosnącej ksenofobii? Jak w kontekście tworzenia muzealnych narracji  kształtują się wzajemne relacje między projektami on-line i mediami społecznościowymi a tzw. realem?

Te pytania zostaną poruszone podczas wykładu Jona Reitana z Nord University oraz podczas dwóch dyskusji panelowych z udziałem polskich i norweskich specjalistów.

Konferencja będzie wyjątkową okazją do poznania osób pracujących na co dzień w norweskich organizacjach działających na polu pamięci o Holokauście i praw człowieka: The Falstad Centre, The Center for Studies of the Holocaust and Religious Minorities (HL-Senteret), Jewish Museum in Oslo, European Wergeland Centre oraz 22. July Centre.

Zapraszamy  edukatorów, nauczycieli, ekspertów oraz przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych z całej Polski. Chcemy stworzyć platformę do rozmowy, sieciowania i planowania wspólnych inicjatyw w przyszłości.

Program konferencji oraz informacje o ekspertach i ekspertkach >>pobierz tutaj

Rejestracja na konferencję trwa do 18 września >>wypełnij formularz

Odpowiedź otrzymają Państwo 19 września.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy być może będą mogli zapewnić bilety kolejowe/autobusowe oraz/lub zakwaterowanie w hotelu polskim uczestnikom spoza Warszawy. W przypadku takiej potrzeby, prosimy o informację w formularzu zgłoszeniowym. Po zakończeniu rekrutacji, poinformujemy zainteresowane osoby o możliwościach pokrycia kosztów transportu i hotelu przez Muzeum POLIN. 

 

Partnerem wydarzenia jest Falstad Centre

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko-norweskie działania bilateralne w 2017 roku”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz z budżetu Państwa.

 

 

01.09.2017