Warsztaty
10.04, 12.06.2019

Kontynuacja cyklu "Środy dla nauczycieli"

Środy dla nauczycieli - druga seria
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

W każdą drugą środę miesiąca zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych na spotkania wokół wystawy czasowej "W Polsce Króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości". Każde spotkanie dedykowane jest innemu tematowi związanemu z zagadnieniami poruszanymi na wystawie.

10 kwietnia, 12 czerwca (środy), godz. 16.00, udział bezpłatny, WYMAGANA REZERWACJA

W nowym semestrze poruszymy następujące tematy: 

10 kwietnia, Jak uczyć o prawach dziecka? ZAREZERWUJ MIEJSCE >>

Co jest zapisane w obowiązującej w Polsce Konwencji o Prawach Dziecka? Jak uczyć dzieci o ich prawach? Co robić i jak reagować gdy te prawa są łamane? Dwugodzinne warsztaty dotyczące tych zagadnień poprowadzi dr Sonia Ruszkowska z Muzeum POLIN. Zostaną one poprzedzone wstępem – wykładem wprowadzającym w temat.

12 czerwca, Samorząd i samorządność w szkole 

Z przyczyn niezależnych od Muzeum spotkanie z 13 marca zostaje przeniesione na 12 czerwca. W okolicach terminu spotkania zamieścimy link do rezerwacji miejsc. 

Jaką rolę w szkole pełni samorząd uczniowski? Jak go tworzyć? Jak rozwijać i wspierać samorządność uczniowską? W trakcie warsztatu, który poprowadzi Michał Tragarz z Centrum Edukacji Obywatelskiej, poszukamy odpowiedzi na te pytania i zastanowimy się, jaką rolę w procesie budowania wspólnoty szkolnej pełni nauczyciel, nauczycielka.

Kolejne spotkania w ramach cyklu odbędą się 8 maja. Tematy ogłosimy wkrótce na naszej stronie.