Dla dzieci

Kropki, kreski, słońce, deszcz

Rodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieci
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Warsztaty przygotowane i prowadzone przez Karolinę Rodanowicz ze Spotlightkids.


"Słowo, w ogóle język, zdaje się bez znaczenia w mechanizmie moich procesów myślowych.  To obrazy, mniej lub bardziej klarowne, pojawiające się i łączące ze sobą na każde życzenie, stanowią zasadnicze elementy myślenia." ALBERT EINSTEIN

Ten znak jest tylko twój
16 czerwca (sobota), BRAK MIEJSC

Krótki kurs z oglądania samego siebie, a właściwie z przerysowania siebie w znak. Warsztaty rozpięte pomiędzy improwizacją i precyzją wypowiedzi. Używając klasycznych elementów graficznych spróbujemy stworzyć coś, czego jeszcze świat nie widział!

 

Minione warsztaty

Piktogramy – historia wszystkich znaków
17 marca (sobota), BRAK MIEJSC

Najwcześniejsze znane przykłady notowania myśli pochodzą już z IV tysiąclecia. Pierwsze cywilizacje, takie jak Sumerowie, wypracowały logiczne sposoby myślenia i zapisywania znaków. Pismo obrazkowe? Dowiemy się co nieco o zapomnianym bogactwie znaczeń pierwotnych znaków i obrazków.

Symbole – i to, co w nich przeczytamy
21 kwietnia (sobota), BRAK MIEJSC

Co łączy trójkąt z początkiem wszechświata? Czy ryba może oznaczać wielką tajemnicę? Na warsztatach poznamy wiele twarzy symboli, które znamy, albo tylko tak nam się wydaje. Staniemy na kolorowym moście pomiędzy światem widzialnym i niewidzialnym.

Sekretne życie liter
19 maja (sobota), BRAK MIEJSC

Litery są znakami dźwięków. Litery nie są obrazkami ani przedstawieniami. Chińczycy cenią piękne pismo wyżej niż malarstwo. Jaka jest wielka historia małej litery? Sporządzimy litery, sprawdzimy, ile jest na świecie alfabetów, a może  wymyślimy własny? Litery mogą wszystko!

29.01.2018