Dla dzieci
26.05.2019

"Męskie czytanie" - czytanie fragmentów "Króla Maciusia Pierwszego"

Męski czytanie - fragmenty "Króla Maciusia Pierwszego" czytane podczas Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Opis grafiki: prawą stronę zajmuje rysunek z czerwonym latającym balonem, z którego wychylają się rysunkowe dwie postacie, po lewej napis - zaproszenie do udziału w "Męskim czytaniu", fot. materiały promocyjne

Muzeum POLIN zostało partnerem tegorocznych Targów Książki i towarzyszącego im  Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej. W ramach festiwalu zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w cyklu "Męskie czytanie" - znane i cenione osobistości czytają dzieciom ulubione książki.

26 maja (niedziela), godz. 16.00, wstęp wolny, obowiązują ZAPISY >>

Ambasador festiwalu – aktor Marcin Rogacewicz, przeczyta fragmenty „Króla Maciusia” oraz razem z dziećmi sprawdzi, czy trudno jest rządzić Państwem. Czytaniu towarzyszyć będą zajęcia plastyczne i drobny poczęstunek.

Tego wieczoru możecie także odwiedzić bezpłatnie wystawę "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości", na hasło "Ojce i dziatki".

Festiwal to największe wydarzenie promujące czytelnictwo wśród dzieci. Jak podkreśla organizator, festiwal ma charakter międzypokoleniowy, ponieważ dla dzieci liczy się rodzina. To w niej  kształtują się pozytywne nawyki i rozwija się miłość do literatury. Niech książki burzą mury generacyjne i łączą. Niech będą pretekstem i inspiracją do ważnych rozmów oraz wspaniale spędzonego wspólnie czasu.

Festiwal obejmuje zasięgiem 10 miast w Polsce, natomiast zakłada aktywności nie tylko w miastach festiwalowych, ale również szereg atrakcji, w które można włączyć się niezależnie od miejsca zamieszkania.

Program Festiwalu >>

Szczegółowe informacje na temat zapisów >>


Organizatorem Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej jest Fundacja Czas Dzieci.