Muzeum
19.05.2018

Noc Muzeów 2018

Noc Muzeów 2018
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Już po raz szósty zapraszamy do Muzeum POLIN na Noc Muzeów!

  • 19 maja (sobota), godz. 19:00 - 01.00, wstęp wolny, ostatnie wejścia na wystawę stałą o godz. 23.30

Przygotowaliśmy dla Was nocne zwiedzanie wystawy czasowej "Obcy w domu. Wokół Marca '68", którą zobaczyło już ponad 40 tysięcy gości. Czynna będzie również wystawa stała prezentująca "1000 lat historii Żydów polskich".

Czekają na Was będą także spacery intymne – niecodzienne wędrówki po Muzeum POLIN. Podczas Nocy Muzeów będziemy kontynuować przyjęte z ogromnym zainteresowaniem spacery po muzeum prowadzone przez pracowników różnych działów. To wyjątkowa okazja spojrzenia na muzeum z innej perspektywy, dotarcia w niedostępne na co dzień miejsca i posłuchania, czym zajmują się: opiekun zbiorów, realizator dźwięku oraz pracownik działu bezpieczeństwa. Pierwszy spacer ruszy o godzinie 20.30, kolejne – co pół godziny. Zbiórka w holu głównym. 

Zwiedzaniu towarzyszyć będzie wyjątkowa iluminacja holu głównego Muzeum POLIN przygotowana przez artystę wizualnego Sylwestra Łuczaka, którego wizualizacje stanowią już tradycyjną oprawę Nocy Muzeów. Do stworzenia iluminacji artysta wykorzysta projekt muralu dotyczącego obchodów 50 rocznicy Marca '68 i wystawy #obcywodmu. Mural zaprojektowany przez Andrzeja Wieteszkę można było oglądać do niedawna przy stacji metro Centrum.

W miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” od 19.00 do 22.00 czekać będziemy na rodziców i opiekunów z dziećmi. Wspólnie przygotujemy Maciusiowe upominki. Będziemy robić zapachowe poduszki, przypinki, magnesy. Gwarantujemy – nikt od nas nie wyjdzie z pustymi rękoma.

Przygotowaliśmy także specjalny Tagownik, dzięki któremu podczas Nocy Muzeów wydrukujecie swoje zdjęcie opublikowane na Instagramie i oznaczone tagiem #polinmuseum.