Spacer

24.06.2018

Nocne życie Tuwima, czyli gdzie się bawili warszawscy artyści 90 lat temu

spacer, nocne życie Tuwimaspacer, nocne życie Tuwimaspacer, nocne życie Tuwimaspacer, nocne życie Tuwimaspacer, nocne życie Tuwimaspacer, nocne życie Tuwimaspacer, nocne życie Tuwimaspacer, nocne życie Tuwima
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Jak pragnąłbym krokiem beztroskim odnaleźć wędrówek mych ślad – śpiewał po wojnie Mieczysław Fogg – Dziewiątka pojechać w Aleje i z tłumem się spleść w Nowy Świat. Wydawać by się mogło, że Warszawa, do której tęsknił artysta, jest już tylko wspomnieniem. Tymczasem jej ślady istnieją do dziś. Spacer po kawiarniach, kabaretach i klubach, w których nocne życie wiedli przedwojenni warszawiacy, pozwoli te ślady odkryć. 


24 czerwca (niedziela), godz. 14.30, BRAK MIEJSC

W życiu kulturalnym dawnej Warszawy ważną rolę odgrywali artyści pochodzenia żydowskiego, dlatego to wydarzenie będzie w znacznej mierze im poświęcone. Spacer rozpocznie się w holu głównym Muzeum POLIN, a zakończy pod legendarnym klubem "Adria".

Spacer poprowadzi Julia Chimiak, specjalistka ds. edukacji i przewodniczka Muzeum POLIN, autorka spacerów tematycznych po wystawie stałej, nałogowa czytelniczka.

Spacer tuwimowski w ramach Łąki Leśmiana.

09.04.2018