Spacer

16.07.2017

Nocne życie Tuwima - spacer

Letnie spacery wokół Muzeum POLINLetnie spacery wokół Muzeum POLINLetnie spacery wokół Muzeum POLINLetnie spacery wokół Muzeum POLINLetnie spacery wokół Muzeum POLINLetnie spacery wokół Muzeum POLINLetnie spacery wokół Muzeum POLINLetnie spacery wokół Muzeum POLIN
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

"Jak pragnąłbym krokiem beztroskim odnaleźć wędrówek mych ślad. Dziewiątką pojechać w Aleje i z tłumem się spleść w Nowy Świat” – śpiewał po wojnie Mieczysław Fogg. Wydawać by się mogło, że Warszawa, do której tęsknił, jest tylko wspomnieniem. Tymczasem jej ślady istnieją do dziś. Pozwoli je odkryć spacer po kawiarniach, kabaretach i klubach, w których nocne życie wiedli przedwojenni warszawiacy. 


16 lipca (niedziela), godz. 14.30 - 17.30, bilety: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), BRAK MIEJSC

W ówczesnym życiu kulturalnym ważną rolę odgrywali artyści pochodzenia żydowskiego. Powędrujemy zwłaszcza ich ścieżkami. Rozpoczniemy w galerii "Na żydowskiej ulicy" na wystawie stałej POLIN, a zakończymy pod legendarnym klubem "Adria" przy ulicy Moniuszki.

Spacer poprowadzi Anna Kraus, historyczka i przewodniczka miejska związana z Muzeum POLIN od 2010 roku, amatorka nocnego życia w Warszawie. 

31.05.2017