Edukacja

rekrutacja 26.05.2019 / 2.06.2019

Nowe kursy dla nauczycieli i edukatorów - ruszyła rekrutacja

Nowe kursy dla nauczycieli i edukatorów, Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: grupa kobiet i mężczyzn siedzi przy stołach w sali edukacyjnej, słuchają wykładu, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Nowe bezpłatne kursy doskonalące dla nauczycielek i nauczycieli, edukatorek i edukatorów oraz metodyczek i metodyków nauczania. W ofercie na czerwiec i lipiec zaplanowaliśmy 4 wydarzenia do wyboru. Liczba miejsc ograniczona.

Inspiracje korczakowskie w edukacji obywatelskiej - 14-16 czerwca (piątek-niedziela)
Rekrutacja do 26 maja: WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE >>

W trakcie trzydniowego kursu, skierowanego do osób pracujących w szkołach podstawowych, przyjrzymy się myśli pedagogicznej Janusza Korczaka i zastanowimy się, jakie inspiracje możemy z niej czerpać w dzisiejszej edukacji obywatelskiej. Czy propagowane przez "Starego Doktora" metody są nadal aktualne? Jak obecnie możemy budować edukację obywatelską w szkole? Przed jakimi wyzwaniami stoimy? Podczas wykładów i warsztatów będziemy szukać odpowiedzi na te pytania.

Organizator pokrywa koszty dojazdu i noclegu dla uczestników spoza Warszawy oraz zapewnia częściowe wyżywienie w trakcie kursu.

Wstępny program kursu - POBIERZ PDF >>

Kontakt: edukacja@polin.pl

 

Historia – impuls działań dla przyszłości. Nauczanie o Zagładzie i prawach człowieka - 25-29 czerwca (wtorek-sobota)
Rekrutacja do 26 maja: WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE >>

Seminarium organizowane jest przez Instytut Nauczania o Zagładzie i Prawach Człowieka im. Olgi Lengyel z siedzibą w Nowym Jorku przy współpracy Muzeum POLIN i skierowane do nauczycielek i nauczycieli uczących w kl. 7-8 szkół podstawowych, szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz edukatorek i edukatorów pracujących z tematyką Zagłady.

Głównym celem wydarzenia jest rozwijanie kompetencji nauczycielek i nauczycieli oraz edukatorek edukatorów w zakresie edukacji o Zagładzie i prawach człowieka. Seminarium będzie okazją do rozszerzenia polskiej perspektywy o doświadczenia edukacyjne specjalistów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Podczas warsztatów, wykładów i dyskusji będziemy się również zastanawiać, jak poprzez odniesienie do wydarzeń historycznych, konfrontować się ze współczesnymi wyzwaniami.

Tegoroczne seminarium będzie odbywać się w Warszawie (25-26 czerwca) oraz w Auschwitz i Krakowie (27-29 czerwca).

Organizator – Instytut Nauczania o Zagładzie i Prawach Człowieka im. Olgi Lengyel z siedzibą w Nowym Jorku –  pokrywa koszty noclegu w Warszawie i Krakowie oraz zapewnia wyżywienie. Koszty dojazdów są po stronie Uczestników wydarzenia.

Wstępny program seminarium - POBIERZ PDF >>

Kontakt: zprzeszlosciawprzyszlosc@gmail.com

 

Początek końca. Wokół 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - 9-12 lipca (wtorek-piątek)
Rekrutacja do 2 czerwca: WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE >>

We wrześniu tego roku będziemy obchodzić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy osoby pracujące z młodzieżą powyżej 14 roku życia – nauczycielki i nauczycieli oraz edukatorów i edukatorki – do udziału w kursie poświęconemu tej tematyce. Jak uczyć o II wojnie światowej i Zagładzie? Jakimi metodami pracować z młodzieżą? Jak pamiętamy wydarzenia z 1939 roku? Wszystkim tym zagadnieniom przyjrzymy w trakcie warsztatów, wykładów i dyskusji.

Organizator pokrywa koszty dojazdu i noclegu dla uczestników spoza Warszawy oraz zapewnia częściowe wyżywienie w trakcie kursu.

Wstępny program kursu - POBIERZ PDF >>

Kontakt: edukacja@polin.pl

 

Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku - 14-19 lipca (niedziela-piątek)
Rekrutacja do 2 czerwca: POBIERZ FORMULARZ APLIKACYJNY >>

Aplikacje prosimy przesyłać na adres: edukacja@polin.plW tytule maila należy napisać "Nauczanie z użyciem relacji 2019".

Do udziału w kursie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W trakcie sześciodniowego, intensywnego kursu uczestnicy będą mieli szansę doświadczyć, jaką siłę edukacyjną mają video relacje ocalałych z Zagłady i innych świadków oraz zapoznać się z metodologią i praktyką pracy z relacjami. Na kurs składają się zarówno warsztaty dotyczące historii mówionej, specyfiki tego medium, jak i praktyczne zajęcia poświęcone edycji i montażowi.

Organizator pokrywa koszty dojazdu i noclegu dla uczestników spoza Warszawy oraz zapewnia częściowe wyżywienie w trakcie kursu.

Wstępny program kursu - POBIERZ PDF >>

Kontakt: edukacja@polin.pl

14.05.2019