Edukacja
lipiec 2019

Nowe kursy dla nauczycieli i edukatorów - rekrutacja

Nowe kursy dla nauczycieli i edukatorów, Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: grupa kobiet i mężczyzn siedzi przy stołach w sali edukacyjnej, słuchają wykładu, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Nowe bezpłatne kursy doskonalące dla nauczycielek i nauczycieli, edukatorek i edukatorów oraz metodyczek i metodyków nauczania. W ofercie na czerwiec i lipiec zaplanowaliśmy 4 wydarzenia do wyboru. Liczba miejsc ograniczona.

 

Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku - 14-19 lipca (niedziela-piątek)
Rekrutacja do 16 czerwca: POBIERZ FORMULARZ APLIKACYJNY >>

Aplikacje prosimy przesyłać na adres: edukacja@polin.plW tytule maila należy napisać "Nauczanie z użyciem relacji 2019".

Do udziału w kursie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W trakcie sześciodniowego, intensywnego kursu uczestnicy będą mieli szansę doświadczyć, jaką siłę edukacyjną mają video relacje ocalałych z Zagłady i innych świadków oraz zapoznać się z metodologią i praktyką pracy z relacjami. Na kurs składają się zarówno warsztaty dotyczące historii mówionej, specyfiki tego medium, jak i praktyczne zajęcia poświęcone edycji i montażowi.

Organizator pokrywa koszty dojazdu i noclegu dla uczestników spoza Warszawy oraz zapewnia częściowe wyżywienie w trakcie kursu.

Wstępny program kursu - POBIERZ PDF >>

Kontakt: edukacja@polin.pl

 

Początek końca. Wokół 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - 9-12 lipca (wtorek-piątek)
Rekrutacja zakończona.

We wrześniu tego roku będziemy obchodzić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy osoby pracujące z młodzieżą powyżej 14 roku życia – nauczycielki i nauczycieli oraz edukatorów i edukatorki – do udziału w kursie poświęconemu tej tematyce. Jak uczyć o II wojnie światowej i Zagładzie? Jakimi metodami pracować z młodzieżą? Jak pamiętamy wydarzenia z 1939 roku? Wszystkim tym zagadnieniom przyjrzymy w trakcie warsztatów, wykładów i dyskusji.

Organizator pokrywa koszty dojazdu i noclegu dla uczestników spoza Warszawy oraz zapewnia częściowe wyżywienie w trakcie kursu.

Wstępny program kursu - POBIERZ PDF >>

Kontakt: edukacja@polin.pl