Wystawy
7.04.2018

Oprowadzanie po wystawie "Obcy w domu. Wokół Marca '68" z tłumaczeniem na PJM

fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

  • 7 kwietnia (sobota), godz. 16:30 – 18:00

UWAGA: W pierwszej kolejności przyjmujemy zgłoszenia od osób z niepełnosprawnością słuchu.

Od 9 marca w Muzeum POLIN można oglądać najnowszą wystawę czasową „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”. Ekspozycja opowiada o losach ludzi postawionych przed koniecznością decyzji: zostać w kraju czy wyjechać. Wystawa wyjaśnia, skąd wziął się ten dylemat poprzez zaprezentowanie przyczyn i przebiegu kampanii nienawiści z 1968 r. Jej kulminacją było wygnanie z kraju około 13 tysięcy Polaków pochodzenia żydowskiego.

Ekspozycja prezentuje nie tylko materiały historyczne ale również dzieła artystyczne opowiadające o nastrojach i doświadczeniach związanych z wydarzeniami Marca ’68. Na wystawie zobaczymy m.in. litografię Leszka Sobockiego Otarci, prace Macieja Bieniasza czy obraz Czas pogardy Erny Rosenstein. Doświadczenie Marca ’68 jest dziś niezwykle aktualne. Stanowi ponadczasowe ostrzeżenie przed biernością wobec dyskryminacji, ksenofobii i naruszania praw człowieka.

Oprowadzanie jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Obcy w domy. Wokół Marca ‘68”. Wystawę można oglądać do 24 września 2018 roku.