Wystawy

7.10.2017

Oprowadzanie po wystawie stałej z tłumaczeniem na PJM

Na zdjęciu jest siedem osób stojących na terenie wystawy. Po prawej stronie widać gablotę. Obok stoi przewodnik muzealny, z jamułką na głowie i nadajnikiem do pętli indukcyjnej na szyi. Obok stoi tłumaczka PJM, fot. M. Starowieyska / Muzeum POLIN

W ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier zapraszamy na oprowadzanie po Wystawie Stałej z przewodnikiem, tłumaczone na żywo na Polski Język Migowy.


7 października (sobota), godz. 14.00, wymagana rezerwacja, ZAREZERWUJ >>

Zwiedzający podczas spaceru przez ponad tysiącletnią historię Żydów, będą mieli okazję dowiedzieć się w  jaki sposób nasz kraj stał się centrum żydowskiej diaspory i domem największej społeczności żydowskiej na świecie? Jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie? Na czym polega koszerność? Jakie święta obchodzi ta społeczność?

Wystawa składa się z ośmiu galerii, które opowiadają o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Przedstawiamy w nich kolejne etapy w historii: od legend o przybyciu Żydów na te ziemie, przez pierwsze ich osadnictwo, rozwój kultury, różnorodności społecznej, religijnej i politycznej, burzliwe wydarzenia sprzed wieków i czas Zagłady, aż do współczesności.

Rezerwacja miejsc pod adresem mailowym: muzeumdostepne@polin.pl

27.09.2017