Warsztaty
27.04.2019

Otwarta i bezpieczna szkoła - działania przeciw ksenofobii, rasizmowi i homofobii

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, wychowawców i wychowawczynie pracujących w szkołach ponadpodstawowych, do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych trudnym tematom w pracy z młodzieżą, szczególnie wyzwaniom związanym z ksenofobią.

27 kwietnia (sobota), godz. 10.00-15.00, udział bezpłatny, FORMULARZ REKRUTACJI >>

Warsztat poprowadzi Lutz Van Dijk, współpracownik Fundacji Anny Frank w Amsterdamie. Jest współzałożyciel Fundacji HOKISA w Kapsztadzie, która od 2001 roku działa na rzecz dzieci i młodzieży dotkniętych chorobą AIDS. Jego książki dla dorosłych i młodzieży były tłumaczone na wiele języków i wielokrotnie wyróżniane. Jego książka pt. "Cholernie mocna miłość" w 2017 r.  została wydana w języku polskim.

Wykład wprowadzający wygłosi dr Joanna Ostrowska, badaczka tematu tzw. zapomnianych ofiar II wojny światowej, autorka książki pt. "Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej".
 
W ramach warsztatu przedstawimy również zajęcia edukacyjne przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. "Zrozumieć miłość", dostępne na międzynarodowym portalu edukacyjnym IWitness, stworzonym i zarządzanym przez USC Shoah Foundation.
 
Zajęcia będą miały charakter warsztatowy i będą tłumaczone konsekutywnie na język polski i angielski.
 
Osobom spoza Warszawy Muzeum zapewni nocleg w terminie 26/27.04.2019 (1 noc).
 
Liczba miejsc ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 27 marca (środa). O wynikach rekrutacji poinformujemy do 1 kwietnia 2019.
 
Warsztat odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.