Warsztaty
9.11.2017

Portret współczesnego Muranowa - warsztaty fotograficzne i pokaz zdjęć

Warsztaty fotograficzne
fot. Flickr

Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów fotograficznych oraz powarsztatowy pokaz zdjęć.


29 października, 2, 5, 9 listopada, NABÓR ZAMKNIĘTY

Pod okiem Pawła Ogrodzkiego doświadczonego fotografa, animatora kultury i trenera, będziemy przemierzać ulice Muranowa i zastanawiać się czym dziś jest dla nas ten fragment przestrzeni? Co dla nas - mieszkańców oznacza? Kim jesteśmy my - osoby zamieszkujące ten teren obecnie?

Terminy zajęć:

  • 29.10.2017, godz. 11:00-16:00, Klubokawiarnia w Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6 (wejście od strony Pomnika Bohaterów Getta, schodami w dół)
  • 02.11. 2017, godz. 19:00-21:00, Jedna z kawiarni na Muranowie
  • 05.11.2017, godz. 11:00-16:00, Klubokawiarnia w Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6, (wejście od strony Pomnika Bohaterów Getta, schodami w dół)
  • 09.11.2017, Pokaz zdjęć, godz. 20:00-21:00, Fundacja Jeden Muranów, ul.Miła 22, II klatka

Tematy zajęć:

Zajęcia rozpoczną się wprowadzeniem w techniczne tajniki fotografii. Następnie będziemy analizować stare fotografie oraz uczyć się prawidłowo wykonać portret. W ramach "pracy domowej" każdy uczestnik zostanie poproszony o rozmowę z sąsiadem lub sąsiadką i zrobienie im portretu. Będziemy też fotografować przestrzeń, krajobraz i budynki. Po trzech spotkaniach – spacerach fotograficznych, obróbce i wyborze zdjęć – stworzymy wspólne slajdowisko portret współczesnego Muranowa. Zastanowimy się czy możemy wspólnie działać w przyszłości.

Zdjęcia wykonane w trakcie warsztatów przekażemy do archiwum Muranoteki.

Warunki uczestnictwa:

Warunkiem uczestnictwa jest mieszkanie na Muranowie, posiadanie własnego aparatu (może być w telefonie) oraz dyspozycyjność w trakcie wszystkich zajęć i pokazu. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu decyduje spełnienie powyższych punktów i kolejność zgłoszeń.

 

Organizatorzy

Projekt realizowany przy współpracy Urzędu Miasta st. Warszawy oraz partnerstwa "Przepis na Muranów".