Spacer
Odwołane

Przez bajgle i hummus: kuchnia żydowskiej Warszawy - spacer kulinarny z degustacją

Na zdjęciu - bajgle w metalowych prostokątnych pojemnikach: z makiem, z sezamem, bez dodatków
Na zdjęciu - bajgle w metalowych prostokątnych pojemnikach: z makiem, z sezamem, bez dodatków, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Kuchnia polskich Żydów od dawna intryguje. Często zastanawiamy się, co i jak jadali przed wojną Żydzi. Chcielibyśmy także spróbować słynnego gęsiego pipka, ale nie wiemy, gdzie go kupić. Wreszcie - poszukujemy idealnego przepisu na chałkę oraz czulent.

marzec - maj (niedziele), godz. 13.30, bilety: 150 zł

  • 29 marca (niedziela), spacer ODWOŁANY
  • 26 kwietnia (niedziela), motyw przewodni: współczesne trendy w kuchni izraelskiej, bilety do kupienia w kasie lub online po otwarciu muzeum
  • 17 maja (niedziela), motyw przewodni: domowe żydowskie jedzenie, bilety do kupienia w kasie lub online po otwarciu muzeum

Czy te smaki przedwojennej żydowskiej Warszawy można jeszcze odnaleźć na dzisiejszej kulinarnej mapie miasta? Jeżeli lubisz jeść i spacerować, a do tego uwielbiasz słuchać anegdot o kuchni i kulturze, dołącz do spaceru kulinarnego, który będzie połączony z degustacją.

Podczas tej uczty nie tylko posłuchasz o tradycyjnych potrawach, ale dowiesz się, dlaczego Nowy Jork zakochał się w bajglach z Polski a Izraelczycy nie wyobrażają sobie kuchni bez kiszonek. Opowiemy również o tym, jaki wpływ na dzisiejszą kuchnię izraelską wywarły przedwojenne przepisy polskich Żydów.

Spacer będzie okazją do porozmawiania o kulturze stołu, zwyczajach związanych z jedzeniem oraz przekonania się o obecności żydowsko-polskiego dziedzictwa kulinarnego we współczesnych przepisach.

  • Limit miejsc: 8 osób.
  • Cena biletu: 150 zł.
  • Miejsce zbiórki: ul. Chmielna 9a. 
  • Trasa i czas trwania: ok 4 godz., podczas spaceru osoby uczestniczące odwiedzą kilka miejsc, gdzie spróbują potraw z menu degustacyjnego.  
  • Ograniczenia diety: większość potraw z menu degustacyjnego jest wegańska i wegetariańska. Przewidziane są dwie potrawy mięsne.

Prosimy o zabranie ze sobą biletów (w wersji papierowej lub elektronicznej, np. na wyświetlaczu telefonu), do okazania osobie prowadzącej spacer przed jego rozpoczęciem.

Ponieważ w trakcie spaceru przewidziana jest degustacja potraw, prosimy o zjedzenie lekkiego śniadania