Dla dzieci

Rodzinna fabryka gier

Rodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieciRodzinna fabryka gier, warsztaty dla dzieci
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wspólne tworzenie i zabawa będzie doskonałym sposobem na twórcze i "analogowe" spędzenie czasu dla całej rodziny. Historia gier i zabaw to również wspaniała okazja by poznać inne kultury i obyczaje. Gry też nigdy nie służyły tylko i wyłącznie zabawie były też, a może przede wszystkim, dla dzieci "oknem" na kulturę, dzięki której "uczyły się" swojej kultury.


Inspiracją dla nas będą gwarne podwórka przedwojennej Warszawy - gdzie dzieci polskie i żydowskie wspólnie śpiewały wyliczanki i wymyślały gry z tego co znajdowało się wokół nich. Ponadto poznamy i wykorzystamy ornamentykę kultury żydowskiej, zabawy z Bliskiego Wschodu i gry skandynawskie.

Warsztaty przygotowane i prowadzone przez Adama Kaczmarka oraz Wiktorię Rutkowską.

Czerwiec - "Na piknik"
2 czerwca, (sobota), BRAK MIEJSC

Piknik to doskonała okazja na miły czas razem! Zaproponujemy w co można razem zagrać w parku lub ogrodzie i wspólnie wykonamy zestaw do zabrania dla każdej rodziny. Tym razem inspiracją dla nas będą między innymi skandynawskie i polskie gry plenerowe i podwórkowe.

Na warsztatach wykorzystamy elementy stolarki - z drewna stworzymy własny zestaw do  Molkky, Kubba, Klippy lub Serso.

 

Minione warsztaty

Marzec - "Na długie wieczory ..."
3 marca (sobota), BRAK MIEJSC

Co robić razem w domy gdy za oknem jeszcze zimno i ponuro a noce są wciąż długie? Oczywiście grać :) A najlepiej zrobić taką grę razem!

Inspirując się m.in. najstarszą grą świata Mankalą (u nas mniej znaną ale niezwykle popularną w całej Afryce) i ornamentyką sztuki żydowskiej, zaprojektujemy i wykonamy własne gry planszowe. Na warsztatach będziemy lepić z gliny i uczyć się ceramicznego rzemiosła.

Kwiecień - "Razem w lesie"
7 kwietnia (sobota), BRAK MIEJSC

Czym pachnie las? Co w nim słychać? Co można w nim znaleźć? Najlepiej sprawdzić to całą rodziną. Dowiemy się też w co bawią się i graja dzieci z Ameryki Południowej.

Na warsztatach wykorzystamy leśne znaleziska do zrobienia gier i zabawek - naturalnych mobili, łapaczy snów, czy gry Szczęśliwe patyczki.

29.01.2018