Spacer

24.11.2019

Rodzinne spacery z żydowskimi tradycjami po wystawie stałej

Rodzinne spacery z żydowskimi tradycjami w Muzeum POLIN - grupa dzieci znajduje się na wystawie, pod dachem synagogi (rekonstrukcja). Dach zdobiony jest bogato ornamentami charakterystycznymi dla kultury żydowskiej, w kolorach białym, niebieskim, czerwonym, brązowym. Są tu ornamenty roślinne i przedstawienia zwierząt, reprezentujące zodiak. Jedno z dzieci kręci młynkiem, inne się śmieją.
Opis zdjęcia: grupa dzieci znajduje się na wystawie, pod dachem synagogi (rekonstrukcja). Dach zdobiony jest bogato ornamentami charakterystycznymi dla kultury żydowskiej. Jedno z dzieci kręci młynkiem, inne się śmieją, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Jak Żydzi obchodzą swoje święta i dlaczego używają odmiennego kalendarza? Czym jest szabas i czemu żydowscy mężczyźni muszą nosić na głowie kipę? Odpowiedzi poszukamy z przewodnikiem na wystawie "1000 lat historii Żydów polskich", wspólnie odkrywając żydowskie święta i zwyczaje.

listopad 2019 - styczeń 2020 (niedziele), godz. 11.00, bilety: 30 zł (2 dorosłych + dziecko), kolejne dziecko - 10 zł

Będziemy mogli obejrzeć z bliska i dotknąć ważnych dla Żydów przedmiotów, m. in. świecznika szabatowego czy tałesu i porozmawiać, kto i do czego ich używa.

Na spacer zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6-14 lat.

03.12.2018