Spacer

19.01.2020

Rodzinne spacery z żydowskimi tradycjami po wystawie stałej

Rodzinne spacery z żydowskimi tradycjami w Muzeum POLIN - grupa dzieci znajduje się na wystawie, pod dachem synagogi (rekonstrukcja). Dach zdobiony jest bogato ornamentami charakterystycznymi dla kultury żydowskiej, w kolorach białym, niebieskim, czerwonym, brązowym. Są tu ornamenty roślinne i przedstawienia zwierząt, reprezentujące zodiak. Jedno z dzieci kręci młynkiem, inne się śmieją.
Opis zdjęcia: grupa dzieci znajduje się na wystawie, pod dachem synagogi (rekonstrukcja). Dach zdobiony jest bogato ornamentami charakterystycznymi dla kultury żydowskiej. Jedno z dzieci kręci młynkiem, inne się śmieją, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Serdecznie zapraszamy na rodzinne spacery po wystawie stałej podczas których poznamy żydowskie tradycje.

styczeń - czerwiec 2020 (niedziele), godz. 11.00, bilety: 30 zł (2 dorosłych + dziecko), kolejne dziecko - 10 zł

Rodzice z dziećmi będą mogli wspólnie z przewodniczką odkryć tajemnice żydowskich zwyczajów. Ruszymy w podróż po wybranych fragmentach wystawy "1000 lat historii Żydów polskich", poznając święta i zwyczaje żydowskie.

W końcowej części spaceru, już w sali edukacyjnej, opowiemy i pokażemy przedmioty ważne dla religii żydowskiej. Będziemy mogli dotknąć m.in.: kipy, świecznika szabatowego i tałesu.

Przewodnicza opowie nam kiedy i przez kogo są one używane. 

Na spacer zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6-12 lat.

03.12.2018