Spacer
9.10.2016

Rosz ha-Szana - żydowski Nowy Rok

ROSZ HASZANA
ROSZ HASZANA, fot. Joshua Bousel, Flickr

Z okazji Rosz ha-Szana zapraszamy dzieci (6-14 lat) z rodzicami na specjalny spacer po wystawie stałej.


Jak powstał świat? Dowiecie się u nas na niedzielnych warsztatach rodzinnych. Spotykamy się w święto Rosz ha-Szana inaczej Święto Trąbek, żydowski nowy rok. Wspólnie wysłuchamy dźwięku trąb i zjemy tradycyjny poczęstunek. Po czym przejdziemy do sali koncertowej Muzeum. Tam czekać będą na nas pedagodzy teatru i muzycy ze Szkoły Rytmu, z którymi stworzymy "Rytm Stworzenia Świata" - improwizowany utwór inspirowany biblijną historią. Odegramy go wspólnie na niezwykłych instrumentach.

Jak świętowaliśmy Rosz ha-Szana 2016

Będzie można spróbować zagrać na bębnach z różnych kultur muzycznych świata: afrykańskich, brazylijskich, kubańskich, arabskich, hiszpańskich, kijach deszczowych, bębnach  oceanicznych, tubach diatonicznych, boomwhackersach  i grzechotkach.

Zapraszamy do niezwykłej przygody w Muzeum POLIN w żydowski nowy rok!

Po zakończeniu warsztatów na chętnych czekać będzie dodatkowa atrakcja - spacer interaktywny z przewodnikiem po wystawie stałej, który zakończy się w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia", gdzie przygotujemy wspólnie żydowskie noworoczne karty z życzeniami.

9 października, godz. 14.30, bilety: 35 zł normalny, 25 zł ulgowy, 55 zł rodzinny
Warsztaty rodzinne, godz. 11.00–14.00. Miejsce zbiórki: miejsce edukacji rodzinnej U króla Maciusia. Bilety do kupienia: www.bilety.polin.pl
Spacer po wystawie stałej 9 października spacer po wystawie stałej, godz. 14.30 – 16.00. Miejsce zbiórki: hol główny Muzeum. Bilety do kupienia: www.bilety.polin.pl