Wystawy

26.07.2019

Senioralne piątki na wystawach

Senioralne piątki na wystawie stałej Senioralne piątki na wystawie stałej Senioralne piątki na wystawie stałej Senioralne piątki na wystawie stałej Senioralne piątki na wystawie stałej Senioralne piątki na wystawie stałej Senioralne piątki na wystawie stałej Senioralne piątki na wystawie stałej
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na dedykowane osobom powyżej 60. roku życia spacery z przewodnikiem, w każdy ostatni piątek miesiąca. W lipcu i sierpniu natomiast będziemy poznawać historię, kulturę i tradycję polskich żydów na wystawie "1000-lat historii Żydów polskich".

Proponujemy dwie ścieżki zwiedzania wystawy stałej do wyboru.
 

 1. Spacer Judaistyczny

  26 lipca, KUP BILET >> 

  Spacer szczególnie polecamy osobom, które chciałyby poznać tradycję i kulturę żydowską. Podczas oprowadzania zwiedzający dowiedzą się między innymi, jak religijni Żydzi świętują szabat oraz inne święta żydowskie, jakie obrzędy towarzyszą narodzinom, wejściu w dorosłość, założeniu rodziny i śmierci. Zwiedzający będą również mieli okazję wziąć do ręki i zobaczyć z bliska przedmioty, takie jak mezuza, chanukija i inne, związane z żydowską tradycją. Spacer odbywa się po wystawie stałej z wyłączeniem dwóch ostatnich galerii: Zagłady i Powojnia.
   
 2. Spacer Historyczny

  30 sierpnia, KUP BILET >>

  Spacer polecamy osobom, które chciałyby poznać historię Żydów, zamieszkujących Polskę, na przestrzeni wieków. Nasza podróż rozpocznie się u początków państwa polskiego, wraz z pojawieniem się pierwszych osadników żydowskich, a zakończy w czasach współczesnych. Podczas wycieczki przyjrzymy się ważnym datom i wydarzeniom z historii Polski widzianym z perspektywy żydowskiej. Spacer odbywa się po całej wystawie stałej.
   

Oprowadzania zostały przygotowane specjalnie z myślą o najstarszych zwiedzających, z uwzględnieniem różnych udogodnień (odpowiednia długość wycieczki, ciekawe tematy i niespieszne tempo zwiedzania, możliwość odpoczynku w razie potrzeby, zestawy słuchawkowe umożliwiające dokładne słyszenie przewodnika również z odległości). Proponujemy dwie tematyczne ścieżki zwiedzania do wyboru: historyczną (obejmującą całość wystawy) oraz judaistyczną (z wyłączeniem dwóch ostatnich galerii: Zagłady i Powojnia).

Seniorki i seniorzy będą mieli możliwość zapoznania się z multimedialną, interaktywną wystawą Muzeum POLIN.  Proponujemy połączenie tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem z korzystaniem z nowych technologii obecnych na ekspozycji. Przewodnik pokaże, że obcowanie z nowoczesnymi technologiami jest łatwe i przyjemne.

Godziny oprowadzania: godz. 15.00-16.30

Czas oprowadzania: 1,5 godziny

Cena biletu z przewodnikiem: 10 zł/osoba w wieku powyżej 60 r.ż. (weryfikacja przysługującej ulgi na podstawie dokumentu ze zdjęciem przy wydawaniu zestawów słuchawkowych)

Jest możliwość zakupienia biletu dla osób nieuprawnionych do ulgi w cenach standardowych według cennika muzeum: bilet normalny 37 zł, bilet ulgowy 27 zł.

 

13.02.2019