Wystawy
Odwołany

Senioralne piątki na wystawie

Senioralne piątki - oprowadzania z przewodnikiem po wystawie "1000 lat historii Żydów polskich" Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: w sali grupa kobiet i mężczyzn ze słuchawkami na uszach. Zwróceni są w stronę mężczyzny po prawej, też w słuchawkach, który coś opowiada i wskazuje na gablotkę z przedmiotami muzealnymi, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

W ostatnie piątki miesiąca zapraszamy seniorki i seniorów na oprowadzania po wystawie stałej lub czasowej. Podczas spaceru z przewodnikiem będziemy poznawać 1000-letnią historię i kulturę Żydów polskich opowiadaną za każdym razem z nowej, ciekawej perspektywy. 

Po każdym spacerze zapraszamy do sali edukacyjnej na rozmowę z przewodnikiem przy kawie, herbacie i ciastkach o wrażeniach z wystawy.

 

Spacer Historyczny
27 marca (piątek), WYDARZENIE ODWOŁANE

Spacer polecamy osobom, które chciałyby poznać historię Żydów zamieszkujących Polskę na przestrzeni wieków. Nasza podróż rozpocznie się u początków państwa polskiego wraz z pojawieniem się pierwszych osadników żydowskich, a zakończy w czasach współczesnych. Podczas wycieczki przyjrzymy się ważnym datom i wydarzeniom z historii Polski widzianym z perspektywy żydowskiej. Spacer odbywa się po całej wystawie stałej.

 

Koniec wojny. Rozliczenie Zagłady i upamiętnienia
24 kwietnia (piątek), WYDARZENIE ODWOŁANE

Uczestnicy spaceru dowiedzą się, jak o Zagładzie mówiono w pierwszych latach po wojnie oraz jak ta narracja zmieniała się na przestrzeni lat. Spróbujemy odnieść się do dyskusji na temat Holokaustu, toczącej się na Zachodzie od lat sześćdziesiątych XX wieku. Porozmawiamy także o sposobach upamiętniania Zagłady w Polsce i za granicą. Trasa spaceru koncentruje się na dwóch ostatnich galeriach wystały stałej "Zagłada" oraz "Powojnie", a także obejmuje wyjście na zewnątrz Muzeum, aby zobaczyć, jak tragedia Zagłady jest upamiętniana w przestrzeni miejskiej.

Oprowadzania zostały przygotowane specjalnie z myślą o najstarszych zwiedzających, z uwzględnieniem różnych udogodnień (odpowiednia długość wycieczki, ciekawe tematy i niespieszne tempo zwiedzania, możliwość odpoczynku w razie potrzeby, zestawy słuchawkowe umożliwiające dokładne słyszenie przewodnika również z odległości).

Seniorki i seniorzy będą mieli możliwość zapoznania się z multimedialną, interaktywną wystawą Muzeum POLIN.  Proponujemy połączenie tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem z korzystaniem z nowych technologii obecnych na ekspozycji. Przewodnik pokaże, że obcowanie z nowoczesnymi technologiami jest łatwe i przyjemne.

Godziny oprowadzania: 14.00-15.30

Czas oprowadzania: 1,5 godziny

Cena biletu z przewodnikiem: 10 zł/osoba w wieku powyżej 60 r.ż. (weryfikacja przysługującej ulgi na podstawie dokumentu ze zdjęciem przy wydawaniu zestawów słuchawkowych)

Jest możliwość zakupienia biletu dla osób nieuprawnionych do ulgi w cenach standardowych według cennika muzeum: bilet normalny 37 zł, bilet ulgowy 27 zł.

Kasy czynne w godzinach otwarcia muzeum: 
  • Poniedziałek: 10.00-18.00
  • Wtorek: nieczynne
  • Środa: 10.00-20.00
  • Czwartek: 10.00-18.00
  • Piątek: 10.00-18.00
  • Sobota: 10.00-20.00
  • Niedziela: 10.00-20.00

Bilety można kupować on-line lub w kasach muzeum.

Zwroty biletów przyjmujemy najpóźniej na 3 dni przed oprowadzaniem.

Pytania o dostępność miejsc można kierować do pracowników zajmujących się rezerwacjami: 22 471 03 01 od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00.