Wystawy

25.10.2019

Senioralne piątki na wystawie

Senioralne piątki - oprowadzania z przewodnikiem po wystawie Senioralne piątki - oprowadzania z przewodnikiem po wystawie Senioralne piątki - oprowadzania z przewodnikiem po wystawie Senioralne piątki - oprowadzania z przewodnikiem po wystawie Senioralne piątki - oprowadzania z przewodnikiem po wystawie Senioralne piątki - oprowadzania z przewodnikiem po wystawie Senioralne piątki - oprowadzania z przewodnikiem po wystawie Senioralne piątki - oprowadzania z przewodnikiem po wystawie
Opis zdjęcia: w sali grupa kobiet i mężczyzn ze słuchawkami na uszach. Zwróceni są w stronę mężczyzny po prawej, też w słuchawkach, który coś opowiada i wskazuje na gablotkę z przedmiotami muzealnymi, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zachęcamy seniorki i seniorów do poznania bogatej historii, kultury, tradycji polskich żydów na wystawie "1000-lat historii Żydów polskich". Zapraszamy na dedykowane osobom powyżej 60 roku życia spacery z przewodnikiem w każdy ostatni piątek miesiąca.

Po każdym spacerze zapraszamy do sali edukacyjnej na rozmowę z przewodnikiem przy kawie, herbacie i ciastkach o wrażeniach z wystawy.

Spacer "W kręgu wspólnej historii"

25 października (piątek), godz. 15.00, KUP BILET >>
27 grudnia, 
(piątek), godz. 15.00, KUP BILET >>

Spacer polecamy osobom, które chciałyby poznać historię Żydów, zamieszkujących Polskę, na przestrzeni wieków. Nasza podróż rozpocznie się u początków państwa polskiego, wraz z pojawieniem się pierwszych osadników żydowskich, a zakończy w czasach współczesnych. Podczas wycieczki przyjrzymy się ważnym datom i wydarzeniom z historii Polski widzianym z perspektywy żydowskiej. Spacer odbywa się po całej wystawie "1000 lat historii Żydów polskich".

 

Spacer "W kręgu tradycji żydowskich"
29 listopada, (piątek), godz. 15.00, KUP BILET >>

Spacer polecamy osobom, które chciałyby poznać tradycję i kulturę żydowską. Zwiedzający dowiedzą m.in. jak religijni Żydzi świętują szabat oraz inne święta żydowskie, jakie obrzędy towarzyszą narodzinom, wejściu w dorosłość, założeniu rodziny oraz śmierci. Uczestnicy spaceru będą również mieli okazję wziąć do ręki i zobaczyć z bliska przedmioty, takie jak mezuza, chanukija i inne, związane z żydowską tradycją. Spacer odbywa się po wystawie "1000-lat historii Żydów polskich" z wyłączeniem dwóch ostatnich galerii: Zagłady i Powojnia.

Oprowadzania zostały przygotowane specjalnie z myślą o najstarszych zwiedzających, z uwzględnieniem różnych udogodnień (odpowiednia długość wycieczki, ciekawe tematy i niespieszne tempo zwiedzania, możliwość odpoczynku w razie potrzeby, zestawy słuchawkowe umożliwiające dokładne słyszenie przewodnika również z odległości).

Proponujemy dwa spacery tematyczne do wyboru:

  • "W kręgu wspólnej historii" (obejmujący całość wystawy)
  • "W kręgu tradycji żydowskich" (z wyłączeniem dwóch ostatnich galerii: Zagłady i Powojnia).

Seniorki i seniorzy będą mieli możliwość zapoznania się z multimedialną, interaktywną wystawą Muzeum POLIN.  Proponujemy połączenie tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem z korzystaniem z nowych technologii obecnych na ekspozycji. Przewodnik pokaże, że obcowanie z nowoczesnymi technologiami jest łatwe i przyjemne.

Godziny oprowadzania: godz. 15.00-16.30

Czas oprowadzania: 1,5 godziny

Cena biletu z przewodnikiem: 10 zł/osoba w wieku powyżej 60 r.ż. (weryfikacja przysługującej ulgi na podstawie dokumentu ze zdjęciem przy wydawaniu zestawów słuchawkowych)

Jest możliwość zakupienia biletu dla osób nieuprawnionych do ulgi w cenach standardowych według cennika muzeum: bilet normalny 37 zł, bilet ulgowy 27 zł.

 

13.02.2019