Dla dzieci

Sobotnie warsztaty twórcze

warsztaty rodzinne, MER, U króla Maciusia, sobotnie warsztaty
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie dzieło inspirowane m.in. zagadnieniami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.


sobota, godz. 11.00 - 12.30

Stolarka dla dzikich dzieci – warsztaty twórcze

9 lutego, 9 marca, 13 kwietnia, 11 maja - BRAK MIEJSC

Ważny jest dla nas bezpośredni kontakt z surowym materiałem i tradycyjnymi narzędziami. Dlatego przygotowaliśmy całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, patyki, gałęzie, z których wspólnie będziemy budować. Nauczymy Was rozpoznawać różne gatunki drzew i pokażemy, jak pracować przy użyciu narzędzi stolarskich. Będziemy piłować, wiercić, szlifować, a nawet wbijać gwoździe. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie własnej siły i naukę przez próbowanie. Zajęcia prowadzi Anna Bera z Dzikich Dzieci.

 

Dźwiękowy Figiel-Migiel

23 lutego, 30 marca, 27 kwietnia, 25 maja - BRAK MIEJSC 

Zapraszamy na spotkania z muzyką, piosenkami, tańcem, grami i zabawami tradycyjnymi zaczerpniętymi ze wspólnego, polsko- żydowskiego folkloru dziecięcego. Kiedy dzieci z różnych kultur mieszkają obok siebie i bawią się na wspólnym podwórku, to powstają najlepsze, wspólne zabawy. A kiedy jeszcze wspólnie muzykują, to powstaje najpiękniejsza bo wspólna muzyka. Spotkania prowadzą muzycy z grupy Jaworowi Ludzie grający między innymi na skrzypcach, harmonii, bębenkach obręczowych, barabanie i lirze.

 

Muzealny świat w 3D

16 lutego, 16 marca, 20 kwietnia - BRAK MIEJSC 
18 maja, KUP BILET >>

Oswajanie dzieci z drukiem 3D od najmłodszych lat daje im dodatkowe narzędzie i umiejętności potrzebne na każdym, późniejszym etapie edukacji. Zajęcia rozwijają wyobraźnię przestrzenną, podstawowe zdolności modelowania 3D i wprowadzają w świat nowych technologii. Zapraszamy na warsztaty, na których przygotujemy modele 3D na podstawie obiektów odnalezionych na naszej wystawie stałej. Najmłodszych zachęcimy do tworzenia niesamowitych, pamiątkowych wydruków. Warsztaty prowadzone przez specjalistów z Sygnis New Technologies.

 

W królestwie zwierząt

2 lutego, 2 marca, 6 kwietnia - BRAK MIEJSC
1 czerwca, KUP BILET >>

Tuż obok nas w lasach, miastach i naszych domach mieszkają istoty o różnych wielkościach, kolorach i charakterach. Opierzone, futrzaste i bzyczące. Zwierzęta są naszymi sąsiadami, z którymi spotykamy się niemal codziennie. Towarzyszą nam, uczą nas i pobudzają naszą wyobraźnię od wieków - pojawiały się w opowieściach biblijnych, bajkach żydowskich, były inspiracją fantastycznych ornamentów w synagogach. Jak możemy być ich dobrymi sąsiadami? Czy nadal możemy się czegoś od nich nauczyć? Co wiemy o ich zwyczajach? Jak dzisiaj pobudzają naszą wyobraźnię?

Spróbujemy razem znaleźć odpowiedzi na te pytania. Zapraszamy na warsztaty Adam Kaczmarka i Wiktorii Rutkowskiej, w czasie których wykonacie niesamowite zwierzaki z gliny, zbudujecie owadzie hotele, budki lęgowe i samodzielnie zaprojektujecie zabawki dla zwierząt domowych.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

08.08.2017