Dla dzieci

Sobotnie warsztaty twórcze

warsztaty rodzinne, MER, U króla Maciusia, sobotnie warsztaty
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie dzieło inspirowane m.in. zagadnieniami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.

soboty, godz. 11.00 - 12.30

 

Cztery żywioły Izraela

 • 4 kwietnia, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 2 maja, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 6 czerwca, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE

Co ogień ma wspólnego z wężami, a woda z miłością? Kto jest zwany księciem piorunów, a kto włada wiatrem? Czy słyszeliście o Lewiatanie i Behemocie?

Na warsztatach "Cztery żywioły Izraela" przyjrzymy się klasycznym żywiołom (woda, ogień, ziemia, powietrze) w kontekście tradycji judaistycznej. Do każdego żywiołu dopasujemy porę roku, dnia, określone rytuały, mityczne istoty, postaci biblijne i święta. Na koniec każdego spotkania wykonamy plastyczne pamiątki związane zarówno z danym żywiołem jak i z Izraelem.

Warsztaty prowadzone przez Kamilę Jarosińską (edukatorkę Muzeum POLIN) oraz Katkę Schrager.

Warsztaty rodzinne dla dzieci 4-10 lat i ich opiekunów.

 

Stolarka dla dzikich dzieci – warsztaty twórcze

 • 11 kwietnia, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 9 maja, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 13 czerwca, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE

Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze. Ważna jest dla nas myśl, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę dają radość, satysfakcję i moc!

Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, patyki i gałęzie, z których wspólnie budujemy. Pokazujemy, jak rozpoznawać różne gatunki drzew. Uczymy pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Piłujemy, wiercimy, szlifujemy i wbijamy gwoździe! Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie. Warsztaty prowadzone przez Dzikie Dzieci.

Warsztaty dla dzieci 4-10 lat wraz z opiekunami.

 

Czas Inżynierów!

 • 21 marca, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 18 kwietnia, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 16 maja, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 20 czerwca, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE

Jak ma się siła ciężkości do historii Żydów? Odwołania do jakich dziedzin inżynieryjnych znajdziecie na wystawie stałej? Czy można odnaleźć w Muzeum POLIN wątki astronomiczne i optyczne?

Na te i inne inżynieryjne pytania odpowiemy na tych właśnie zajęciach. Przybywając do nas rozwiniecie swoje zainteresowania techniczne. Będziemy tworzyć różne konstrukcje wykorzystujące to co mamy dostępne w naszych domach. Lubisz inżynieryjne wyzwania? Zapraszamy!

Zajęciach prowadzone przez Młodzieżowe Centrum Doskonałości GIGAnt.

Warsztaty dla dzieci 6-10 lat wraz z opiekunami.

 

"Jak dziecko się wzrusza, to świat się porusza!" - warsztaty taneczno-plastyczne

 • 28 marca, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 25 kwietnia, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 30 maja, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE
 • 27 czerwca, UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE

W świat muzealnej ekspozycji dzieci zawsze wprowadzają wielkie poruszenie! Eksponaty, towarzyszące im historie, ciekawi bohaterowie i ich przygody rozbudzają dziecięcą potrzebę działań twórczych. Wystawa stała Muzeum POLIN za sprawą dziecięcej ekspresji i wyobraźni nieustająco nabiera nowej jakości. Natchnieniem do tańca intuicyjnego i działań plastycznych będą wybrane części ekspozycji muzealnej oraz poezja wybitnych twórców literatury dla dzieci.

Zatańczymy do wierszy o zwierzętach Jana Brzechwy i do "Tańcowała igła z nitką", a także do "Abecadła" i "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Obraz, słowo, ruch, działanie plastyczne – to idealne połączenie w dziecięcym świecie, a dzieci najchętniej chłoną świat całym sobą!

Warsztaty poprowadzi pracowniczka Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Barbara Przerwa

Warsztaty dla dzieci 4-10 lat wraz z opiekunami.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

          

Patroni medialni