Dla dzieci

Sobotnie warsztaty twórcze

warsztaty rodzinne, MER, U króla Maciusia, sobotnie warsztaty
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie dzieło inspirowane m.in. zagadnieniami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.


sobota, godz. 11.00 - 13.00

Słodkie warsztaty z owocami Izraela

6 października, BRAK MIEJSC
24 listopada, BRAK MIEJSC
1 grudnia, BRAK MIEJSC
5 stycznia, BRAK MIEJSC

Nie wyobrażamy sobie kuchni żydowskiej bez pysznych słodkości, ale czy można pogodzić słodki smak i zdrowie? Okazuje się, że tak – przekonają nas o tym dietetycy Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru. Zapraszamy wszystkich łakomczuchów na warsztaty inspirowane popularnymi żydowskimi „cymesami”.  Podczas zajęć wykonamy proste słodycze pełne wartości odżywczych – zdrowe i słodkie, choć bez cukru.

Prowadzący: Fundacja Szczęśliwi Bez Cukru.

 

Stolarka dla dzikich dzieci

13 października, BRAK MIEJSC
10 listopada, BRAK MIEJSC
8 grudnia, BRAK MIEJSC
12 stycznia, BRAK MIEJSC

Ważny jest dla nas bezpośredni  kontakt z surowym materiałem i tradycyjnymi narzędziami. Dlatego  przygotowaliśmy całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, patyki, gałęzie, z których wspólnie będziemy budować. Nauczymy Was rozpoznawać różne gatunki drzew i pokażemy, jak pracować przy użyciu narzędzi stolarskich. Będziemy piłować, wiercić, szlifować, a nawet wbijać gwoździe. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie własnej siły i naukę przez próbowanie.

Prowadząca: Anna Bera "Dzikie Dzieci"

 

W zapomnianej pracowni – czyli Mali Rzemieślnicy

20 października, BRAK MIEJSC
17 listopada, BRAK MIEJSC
15 grudnia, BRAK MIEJSC
19 stycznia, BRAK MIEJSC

Kim jest pozłotnik, a co robi zecer? Gdzie kiedyś kupowano buty? Podczas warsztatów przyjrzymy się zapomnianym już zawodom, które w dawnej Polsce pełnili często Żydzi. Poznamy postaci rzemieślników, zbadamy przedmioty, które wytwarzali, po czym każde z nas będzie mogło poczuć się jak w prawdziwym dawnym warsztacie, w którym własnoręcznie stworzy pamiątkowe drobiazgi.

Prowadzący: Ola Karkowska-Rogińska oraz Szymon Gotowski

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

08.08.2017