Spotkanie

Społeczna funkcja fotografii – spotkanie z ekspertem

fot. flickr/Roger Alcantara, CC BY-NC-SA 2.0

Zapraszamy na spotkanie z Joanną Kinowską, ekspertką w dziedzinie historii fotografii. Podczas spotkania zastanowimy się, jaką funkcję może spełniać fotografia: czy może walczyć ze stereotypami, zmieniać myślenie i kształtować postawy?

O społecznej roli fotografii będziemy opowiadać również w kontekście zdjęć Romana Vishniaca, które można obejrzeć na wystawie czasowej w muzeum POLIN od 8 maja do 31 sierpnia.

Joanna Kinowska – historyczka sztuki, specjalizuje się w fotografii. To niezależna kuratorka wystaw fotograficznych, i edytorka książek z tej dziedziny. Pracuje w Służewskim Domu Kultury, gdzie opiekuje się programami edukacyjnymi, a w szczególności Miejscem Fotografii. W latach 2005–2014 pracowała w w dziale edukacji Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Autorka tekstów o fotografii, felietonistka „Digital Photographer Polska”; założycielka bloga „MIEJSCE FOTOGRAFII”. Wykłada w Akademii Fotografii w Warszawie.

13 maja, godz. 18.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp