Spotkanie
26.04.2019

Spotkanie z Lutzem Van Dijk - działania przeciw ksenofobii, rasizmowi i homofobii

Zapraszamy działaczki i działaczy, edukatorów i edukatorski organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w spotkaniu z Lutzem Van Dijkiem poświęconym trudnym tematom w pracy z młodzieżą, szczególnie wyzwaniom związanym z ksenofobią, homofobią i rasizmem. 

26 kwietnia (piątek), godz. 14.00-17.00, udział bezpłatny, obowiązuje REJESTRACJA >>

Na spotkanie można rejestrować się do 25.04.2019. 

Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy i będzie tłumaczone konsekutywnie na język polski i angielski.

Lutz Van Dijk jest współzałożycielem Fundacji HOKISA w Kapsztadzie, która od 2001 roku działa na rzecz dzieci i młodzieży dotkniętych chorobą AIDS. Jego książki dla dorosłych i młodzieży były tłumaczone na wiele języków i wielokrotnie wyróżniane. Jego książka pt. "Cholernie mocna miłość" w 2017 r.  została wydana w języku polskim. Współpracuje z Fundacją Anny Frank w Amsterdamie.

Wykład wprowadzający wygłosi dr Joanna Ostrowska, badaczka tematu tzw. zapomnianych ofiar II wojny światowej, autorka książki pt. "Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej".

W ramach spotkania przedstawimy również zajęcia edukacyjne przeznaczone dla młodzieży pt. "Zrozumieć miłość", dostępne na międzynarodowym portalu edukacyjnym IWitness, stworzonym i zarządzanym przez USC Shoah Foundation.