Dla dzieci

Stolarka dla dzikich dzieci

Stolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieciStolarka dla dzikich dzieci
fot. Dzikie Dzieci

"Stolarka dla Dzikich Dzieci" to autorskie warsztaty twórcze. Ważna jest dla nas myśl, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę, daje radość, satysfakcję i moc! Pokazujemy jak pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. 


Czerpiemy inspiracje do projektów z miejsca, w którym się znajdujemy, dlatego na naszych warsztatach powstają tradycyjne budowle inspirowane konstrukcją drewnianej Synagogi w Gwoźdźcu, czy zwierzęta, które można znaleźć na wystawie stałej. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie. Warsztaty przygotowane i prowadzone przez Annę Berę z Dzikich Dzieci (www.dzikiedzieci.com).

Wieża - połączenia
24 lutego (sobota), BRAK MIEJSC

Podczas warsztatu zbudujemy wieżę. Jak wiadomo im wieża wyższa, tym lepsza! Dlatego wykorzystamy wszystkie znane nam techniki stolarskie, jak łączenie na kołki, wkręty i śruby, by nasza budowla sięgnęła sufitu.

Plansza do gry – planowanie
24 marca (sobota), BRAK MIEJSC

Biorąc za wzór nasze ulubione planszówki lub projektując z wyobraźni wykonamy własną drewnianą planszę do gry. Z desek zbudujemy podstawę, a z gałązek, plasterków i słupków - drewniane pionki.

Drewniany wąż – ruch
28 kwietnia (sobota), BRAK MIEJSC

Z plasterków, gałęzi, i sznurka zrobimy drewnianego węża, który będzie się wił! Będziemy ciąć, wiercić i wiązać supełki.

Magiczne miasto – malowanie
26 maja (sobota), BRAK MIEJSC

Wykorzystując najróżniejsze drewniane klocki i ścinki zbudujemy prawdziwie magiczne miasto, które ciągle będzie się zmieniać.

29.01.2018