Wydarzenie

15.09.2018

Święto Muranowa 2018

Święto Muranowa, 2018Święto Muranowa, 2018Święto Muranowa, 2018Święto Muranowa, 2018Święto Muranowa, 2018Święto Muranowa, 2018Święto Muranowa, 2018Święto Muranowa, 2018
fot. materiały prasowe

Święto Muranowa to świetna okazja, aby poznać swoich sąsiadów i poszerzyć wiedzę o Muranowie. W ramach programu proponujemy spacer „Żydowska ulica” oraz warsztaty rodzinne, podczas których pokażemy w co bawiły się dzieci sto lat temu. Zapraszamy do wspólnego świętowania!


15 września (sobota), godz. 14.00, skwer przy Andersa 13, wstęp wolny

12:00 – 14:00, spacer "Żydowska Ulica"
BRAK MIEJSC
miejsce spotkania: hol główny Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6
prowadzenie: Michał Fijka

Zapraszamy w podróż w czasie po żydowskiej ulicy - od średniowiecza do XX wieku. Odwiedzimy fragmenty wystawy stałej Muzeum POLIN oraz części obecnego Muranowa. Opowiemy o życiu żydowskim w przedwojennej Warszawie i tzw. dzielnicy północnej. Posłuchamy o wyglądzie nieistniejących już miejsc oraz o tym, ile pozostało z przeszłości na współczesnym osiedlu. 

14:00 – 17:00, warsztat rodzinny "W co bawiły się żydowskie dzieci na terenach obecnego Muranowa sto lat temu?"
wstęp wolny 
miejsce: skwer przy Andersa 13
prowadzenie: edukatorki Muzeum POLIN

Jak się kręci drejdlem? Czemu słychać język jidysz w niektórych polskich wyliczankach? Zapraszamy do podróży w przeszłość. Sprawdzimy, jak bawiły się żydowskie dzieci na podwórkach dawnego Muranowa. Będziemy grać i bawić się własnoręcznie wykonanymi zabawkami.

 

Udział w sąsiedzkiej imprezie zapowiadają wszystkie znaczące organizacje, stowarzyszenia, restauracje, kawiarnie i punkty usługowe działające zarówno po śródmiejskiej, jak i wolskiej stronie Muranowa. W programie m.in. spacer z przewodnikiem i warsztat rodzinny zorganizowane przez Muzeum POLIN, a także pokazy filmów, animacje i zajęcia sportowe dla dzieci, wykłady i konkursy. Święto Muranowa zwieńczy koncert i międzypokoleniowa potańcówka.

Program wydarzeń >>

Organizatorem Święta Muranowa jest Klubokawiarnia Międzypokoleniowa prowadzona przez Dom Kultury Śródmieście przy wsparciu Urzędu Miasta.

 

16.08.2018