Dla dzieci

24.07.2016 11:00

Szlakiem kupców i rzemieślników

grafika: Homework, Kasia Walentynowicz / Muzeum Historii Żydów Polskich

U króla Maciusia to bajecznie kolorowa i nowoczesna przestrzeń, otwarta w Muzeum POLIN w grudniu 2015 r. Tutaj słucha się każdego człowieka bez względu na jego wiek. Traktujemy dzieci jak „małych dorosłych” w duchu idei wychowawczych Janusza Korczaka. Wszyscy nasi goście poznają zasady dobrej współpracy, komunikacji i tolerancji. Bardzo ważne jest dla nas także żydowskie dziedzictwo kulturowe. Nasze spotkania to okazja, żeby dzieci i dorośli poznawali i uczyli się rozumienia innych kultur i zwyczajów,  otwartości na odmienność.

U króla Maciusia to także przestrzeń działań twórczych wokół: muzyki, filmu, malarstwa czy rękodzieła. To miejsce otwarte na pomysły dzieci i ich opiekunów, gdzie młodzi stają się nie tylko odbiorcami ale i twórcami. To miejsce stymulujące do działania, gdzie najważniejsze jest budowanie relacji, rozbudzanie zainteresowań i pasji. Odwiedź nas!

Wakacje to czas podróży tych małych i tych dużych. Na taką niezwykłą podróż zaprasza Was do siebie król Maciuś. Wraz z nim udacie się na plaże Izraela, w głębinę raf koralowych Ejlatu, ale także w świat legend. Warsztaty prowadzone są metodą drop-in – kilka równoległych aktywności, łączących ze sobą elementy zabawy, wiedzy i działań twórczych. Spotkaniu towarzyszy nieformalna atmosfera rodzinnego pikniku. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, każdy także zabierze coś ciekawego ze sobą. Zapraszamy dzieci w wieku 4-9 lat. Bilety są dostępne w kasach muzeum (15 zł dziecko, 10 zł dorosły).

24 lipca, niedziela
11.00-14.00

Warsztaty: Szlakiem kupców i rzemieślników

Wspólnie przeniesiemy się w czasy dalekiego średniowiecza. Dowiemy się jak wyglądało  życie kupców. Wraz z Ibrahimem ibn Jakubem odbędziemy podróż z Kordoby przez Moguncję do Pragi, gdzie odnajdziemy kamienie szlachetne i inne dobra. Zrobimy z nich broszki, pierścienie, sygnety a także skórzane bransolety i zausznice.

 

Zapraszamy również do organizacji u króla Maciusia imprez edukacyjnych dla dzieci z okazji urodzin, imienin lub innych ważnych wydarzeń! Szczegóły oferty można poznać tutaj.

Więcej informacji o miejscu eduakcji rodzinnej znajduje się tutaj.

Wychowawcy i rodzice zainteresowani otrzymywaniem informacji drogą elektroniczną mogą wpisać się na listę mailingową oraz dołączyć do grupy na Facebooku.

Dla kogo powstało miejsce edukacji rodzinnej?

  • dzieci w wieku od 0 do 10 lat  wraz z opiekunami
  • grup zorganizowanych (m.in. przedszkoli) 

Jak można spędzić u nas czas?

  • weekendowe warsztaty rodzinne – od 11.00 (90 min lub 180 min) dla dzieci w wieku 4-9 lat wraz z opiekunami, prowadzone przez doświadczonych animatorów i artystów. Cena 15 zł dziecko, 10 zł dorosły
  • warsztaty dla grup zorganizowanych (m.in. przedszkoli) – od 10.15 (90 min) w dni powszednie, dla grup max 30 osobowych, prowadzone przez edukatorów Muzeum POLIN (tematy do wyboru). Cena 10 zł/osoba
  • urodziny U króla Maciusia – organizowane codziennie przez doświadczonych animatorów. Cena 800 zł dla grupy 20 osób, każda następna 15zł
  • wspólna zabawa  w MER – codziennie oprócz wtorków w godzinach 15.00-18.00, dla dzieci 0-10 lat wraz z opiekunami, BEZPŁATNIE

Miejsce Edukacji Rodzinnej U króla Maciusia jest niedostępne we wtorki (Muzeum jest wtedy nieczynne) i w czasie organizowanych urodzin. 

Bilety na warsztaty i wydarzenia specjalne oraz wejściówki na zabawy u króla Maciusia do nabycia w kasach muzeum oraz przez stronę www.bilety.polin.pl.

 

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

               

29.06.2016