Spektakl

Teatr Made in POLIN

Grafika z napisem Podróż przemian.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

9 października


NESTING/GNIEŻDŻENIE

21.00–22.00, hol główny

Spektakl tańca Nesting przeprowadzi widza między Polską a Izraelem. Przy pomocy obrazów, ruchu i dźwięku pomoże nam uzmysłowić sobie nie zawsze wyraźne powiązania tych dwóch kultur. Twórcy podejmują temat zerwanych więzi pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Projekt jest efektem współpracy wybitnego izraelskiego choreografa Idana Cohena z zespołem Krakowskiego Teatru Tańca.

 


10 października


NESTING/GNIEŻDŻENIE

21.00–22.00, hol główny

Spektakl tańca Nesting przeprowadzi widza między Polską a Izraelem. Przy pomocy obrazów, ruchu i dźwięku pomoże nam uzmysłowić sobie nie zawsze wyraźne powiązania tych dwóch kultur. Twórcy podejmują temat zerwanych więzi pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Projekt jest efektem współpracy wybitnego izraelskiego choreografa Idana Cohena z zespołem Krakowskiego Teatru Tańca.

 


11 października


DOKUMENT PODRÓŻY

16.00–17.30, klubokawiarnia

Oparty na autentycznej historii projekt Agnieszki Przepiórskiej łączy dwa media: dokumentalny film i performans na żywo. Tematem jest potrzeba szukania korzeni i zrozumienia własnej tożsamości. Jaki wpływ na rodzinne relacje mają wypierane i ukrywane prawdy? W jaki sposób wybory rodziców i dziadków determinują życie następnych pokoleń? Czy tożsamość można wybrać, czy to ona nas wybiera?

  • Obsada: Maria Maj, Agnieszka Przepiórska, Jacek Żakowski.
  • Scenariusz filmu i reżyseria performansu: Weronika Tofilska
  • Produkcja: TR Warszawa, w ramach projektu Teren TR. Muzeum POLIN jest partnerem spektaklu.

 


FRANZ KAFKA. PRZEMIANA

20.00–21.00, audytorium

„Gdy Gregor Samsa obudził się pewnego rana z niespokojnych snów, stwierdził, że zmienił się w łóżku w potwornego robaka. Leżał na grzbiecie twardym jak pancerz, a kiedy uniósł nieco głowę, widział swój sklepiony, brązowy, podzielony sztywnymi łukami brzuch, na którym ledwo mogła utrzymać się całkiem już ześlizgująca się kołdra.” (Franz Kafka, Przemiana, tłum. J. Kydryński).

Realizowane na żywo słuchowisko z towarzyszeniem muzyki w reżyserii i adaptacji Krzysztofa Czeczota jest oparte na utworze jednego z najwybitniejszych pisarzy początku XX wieku, które ukazuje kłamstwo jako zasadę porządkującą świat.

W roli narratora wystąpi Robert Więckiewicz.

 

Mecenas wydarzenia

Sponsorzy

Partner

Patroni medialni

Patron uczty POLIN

Wsparcie wydarzeń edukacyjnych w ramach święta Made in POLIN udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

Produkcja spektaklu Nesting/Gnieżdżenie

 Spektakl powstał we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2015.

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS

Produkcja performansu Dokument podróży

Wspólna instytucja kultury