Warsztaty
12.09.2017

Warsztaty plastyczne na Łące

Dziewczyna maluje obraz na sztaludze.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuk plastycznych na warsztaty na łące Leśmiana. Nasze działania plastyczne mają osiągnąć dwa cele: rozwinąć indywidualną wrażliwość każdego z uczestników oraz wzmocnić umiejętność  wspólnej pracy w grupie.

  • Warsztaty plastyczne inspirowane wierszem B. Leśmiana "Łąka"
  • 12 września, godz. 17.30 – 19.30, wstęp wolny

Inspiracją do przeprowadzenia warsztatów plastycznych jest poemat „Łąka” – Bolesława Leśmiana ze zbioru wierszy pod tym samym tytułem. Uczestnicy warsztatów zostaną poproszeni o wykonanie 4 kompozycji na białym kwadracie naklejając wycięte wcześniej „wycinanki” o motywach bliskich tej poezji. Następnie poprzez multiplikacje powstałych kwadratów zostanie utworzony swoisty kobierzec utkany z wyobraźni i temperamentu artystycznego warsztatowiczów.

Warsztaty dla wszystkich, również tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia plastycznego. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Prosimy o przyniesienie kolorowych gazet, magazynów, które będzie można pociąć. 


O prowadzącej:

Gabriela Cichowska

Urodzona w Rzeszowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w 2011r. W Pracowni Miedziorytu prof. Stanisława Wejmana. Działalność  artystyczna w dziedzinach ilustracji książkowej, grafice, malarstwie. Wielokrotnie nagradzana w kraju i zagranicą. Otrzymała między innymi Opera Prima – I nagrodę za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2009 roku za ilustracje do książki Fantje, Gimpel Verlag (wydana w Polsce przez wydawnictwo Muchomor pt.: Słoniątko). W lipcu 2014 roku Cichowska otrzymała Pokojową Nagrodę Gustava Heinemanna (Gustav-Heinemann-Friedenspreis) za dzieło wspólne – książkę Ostatnie przedstawienie Pani Esterki (tekst Adam Jaromir, ilustracje Gabriela Cichowska). Książka opisuje życie Janusza Korczaka i jego podopiecznych w Domu Sierot w Getcie Warszawskim. Książka ta była również w 2014 roku nominowana do Niemieckiej Nagrody za Literaturę Młodzieżową (Deutsche Jugendliteraturpreis), przyznawanej podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie. Od 2011r. pracuje jako asystentka w Pracowni Rysunku na wydziale Grafiki i Malarstwa w łódzkiej ASP.