Warsztaty

12.09.2017

Warsztaty plastyczne na Łące

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuk plastycznych na warsztaty na łące Leśmiana. Nasze działania plastyczne mają osiągnąć dwa cele: rozwinąć indywidualną wrażliwość każdego z uczestników oraz wzmocnić umiejętność  wspólnej pracy w grupie.


Warsztaty plastyczne inspirowane wierszem B. Leśmiana "Łąka"

12 września, godz. 17.30 – 19.30, wstęp wolny

Inspiracją do przeprowadzenia warsztatów plastycznych jest poemat „Łąka” – Bolesława Leśmiana ze zbioru wierszy pod tym samym tytułem. Uczestnicy warsztatów zostaną poproszeni o wykonanie 4 kompozycji na białym kwadracie naklejając wycięte wcześniej „wycinanki” o motywach bliskich tej poezji. Następnie poprzez multiplikacje powstałych kwadratów zostanie utworzony swoisty kobierzec utkany z wyobraźni i temperamentu artystycznego warsztatowiczów.

Warsztaty dla wszystkich, również tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia plastycznego. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Prosimy o przyniesienie kolorowych gazet, magazynów, które będzie można pociąć. 


O prowadzącej:

Gabriela Cichowska

Urodzona w Rzeszowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w 2011r. W Pracowni Miedziorytu prof. Stanisława Wejmana. Działalność  artystyczna w dziedzinach ilustracji książkowej, grafice, malarstwie. Wielokrotnie nagradzana w kraju i zagranicą. Otrzymała między innymi Opera Prima – I nagrodę za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2009 roku za ilustracje do książki Fantje, Gimpel Verlag (wydana w Polsce przez wydawnictwo Muchomor pt.: Słoniątko). W lipcu 2014 roku Cichowska otrzymała Pokojową Nagrodę Gustava Heinemanna (Gustav-Heinemann-Friedenspreis) za dzieło wspólne – książkę Ostatnie przedstawienie Pani Esterki (tekst Adam Jaromir, ilustracje Gabriela Cichowska). Książka opisuje życie Janusza Korczaka i jego podopiecznych w Domu Sierot w Getcie Warszawskim. Książka ta była również w 2014 roku nominowana do Niemieckiej Nagrody za Literaturę Młodzieżową (Deutsche Jugendliteraturpreis), przyznawanej podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie. Od 2011r. pracuje jako asystentka w Pracowni Rysunku na wydziale Grafiki i Malarstwa w łódzkiej ASP. 

30.08.2017