Wobec mowy nienawiści – warsztaty antydyskryminacyjne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, który jest obchodzony 21 marca, zapraszamy na dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne, podczas których będziemy się zastanawiać, czym jest mowa nienawiści i jak jej przeciwdziałać.
Zajęcia będą okazją do podniesienia kompetencji i do refleksji o funkcjonowaniu stereotypów i uprzedzeń oraz o dyskryminacji. Część zajęć będzie poświęcona mowie nienawiści. Zastanowimy się, czym jest, jak możemy na nią reagować i jak jej przeciwdziałać. A także kogo mowa nienawiści może dotyczyć i gdzie mamy z nią styczność.
Na zajęciach poznamy również mechanizmy prawne, które pomogą rozpoznać mowę nienawiści oraz skutecznie na nią reagować.
Warsztaty trwają dwa dni i odbędą się w dwóch terminach do wyboru: weekend 21–22 marca lub w weekend 28–29 marca. Do udziału zapraszamy osoby dorosłe i młodzież.
UWAGA! BRAK MIEJSC JUŻ NA WARSZTATY 21-22, WCIĄŻ SĄ MIEJSCA NA TERMIN 28-29 MARCA.
Osoby, które wezmą udział w całym dwudniowym programie otrzymają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.
Prowadzące:
Dominika Cieślikowska – psycholożka i trenerka umiejętności międzykulturowych i antydyskryminacyjnych. Uczestniczy i współorganizuje krajowe i międzynarodowe przedsięwzięcia promujące politykę równościową, antydyskryminacyjną, dialog międzykulturowy i zarządzanie różnorodnością. Poprowadzi warsztaty w terminie 21-22 marca
Małgorzata Smolik-Wyczałkowska – trenerka antydyskryminacyjna, autorka projektów edukacyjnych, absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego oraz podyplomowych studiów romologicznych w Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Poprowadzi warsztaty w terminie 28–29 marca
21–22, godz. 11.00–17.00 lub 28–29 marca, godz. 11.00–17.00, Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6. Udział bezpłatny.
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Więcej informacji: [email protected], tel. 22 47 10 377.
Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org
Patroni medialni