Warsztaty

Wobec nienawiści – plakaty w sieci

fot. Loesje

Zapraszamy na warsztaty kreatywnego pisania Loesje, które odbędą się w dniu Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową. Podczas spotkania będziemy tworzyć krótkie hasła/slogany społeczne związane z różnorodnością, wielokulturowością, żydowskim dziedzictwem. Zaistnieją one w Internecie jako odpowiedź na mowę nienawiści oraz przejawy dyskryminacji rasowej.

Warsztaty poprowadzi urodzona w Wietnamie i wychowana w Polsce Van Anh Dam, edukatorka i realizatorka projektów społecznych i edukacyjnych (m.in. Fundacja Sztuki Arteria, Girls Code Fun), która od sześciu lat prowadzi warsztaty kreatywnego pisania dla międzynarodowej organizacji Loesje.

Loesje to grupa ludzi działających na całym świecie, a jednocześnie postać, poprzez którą chcą inspirować innych. Loesje [luszje], czyli po polsku Lusia, narodziła się w Arnhem w Holandii 24 listopada 1983 roku.

Idea tego ruchu powstała w grupie przyjaciół, a ich celem było powołanie do życia nowej inicjatywy, będącej odpowiedzią na problemy, którymi przez ówczesną sytuację polityczną żyła Holandia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby wziąć w nich udział, należy do 19 marca należy wysłać formularz zgłoszeniowy  na adres: a.majewska@polin.pl.

21 marca, godz. 13.00–17.00, wstęp wolny.

NIESTETY, BRAK JUŻ MIEJSC NA TE WARSZTATY

Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

Partner projektu