Warsztaty
6–7 lutego

Wykluczenie ze względu na płeć – warsztaty antydyskryminacyjne

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne, które będą okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat stereotypów, uprzedzeń i mechanizmów dyskryminacji.

Podczas warsztatów przyjrzymy się zagadnieniom płci z różnych perspektyw, dowiemy się czym jest dyskryminacja ze względu na płeć, kogo dotyczy i które mechanizmy prawne pozwalają jej przeciwdziałać. Stworzymy także przestrzeń do refleksji nad wykluczaniem w codziennym życiu i do rozmowy o sposobach reagowania na dyskryminację.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Grabowska, trenerka równościowa i antydyskryminacyjna, członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, Absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi min. Centrum Praw Kobiet w Łodzi, firmami oraz instytucjami administracji publicznej. Posiada duże doświadczenie w edukacji dorosłych w zakresie równości szans, przeciwdziałania stereotypom i dyskryminacji głównie w obszarze płci i niepełnosprawności. Konsultantka merytoryczna i współautorka części szkoleniowej publikacji „Więcej kobiet w zarządzaniu – to się opłaca. Przewodnik dla firm” na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych. Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby, które nie miały jeszcze okazji wziąć udziału w warsztatach antydyskryminacyjnych organizowanych przez Muzeum POLIN.

Dwudniowe warsztaty, 6–7 lutego, godz. 12.00–18.00, Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6.

Udział bezpłatny, zgłoszenia do 28 stycznia, formularz zgłoszeniowy znajduje się pod tym linkiem. Nadsyłanie zgłoszeń, kontakt, informacje: Małgorzata Waszczuk, mwaszczuk@polin.pl.

Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

 

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp