Warsztaty
do 28.08.2019

Zajęcia ruchowe dla seniorów na Łące Leśmiana

Zajęcia ruchowe dla seniorów na Łące Leśmiana przy Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: w cieniu, na trawie pod drzewem rozłożone są rzędami maty do ćwiczeń. Leżą na nich kobiety i mężczyźni w strojach sportowych - ćwiczą, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas zajęć skupimy się na ćwiczeniach i formach ruchowych pomagających w schorzeniach kręgosłupa i stawów. Program został przygotowany z myślą o seniorkach i seniorach.

12 czerwca - 28 sierpnia (środy), godz. 11.00, wstęp wolny

Zajęcia ruchowe dla seniorów poprowadzi Magda Tatarek, joginka i graficzka. Uczy w kilku warszawskich szkołach jogi. Zajmuje się grafiką/ilustracją i projektowaniem odzieżowym. Od wielu lat tworzy graffiti i murale.

Na gimnastykę należy zabrać wygodny strój i matę do ćwiczeń.

Magda Tatarek - instruktorka jogi. Od dziecka była związana ze sportem. Różne dyscypliny towarzyszyły jej w kolejnych etapach życia: siatkówka, pływanie, lekka atletyka. Aż wreszcie pojawiły się pilates i joga, które wspomogły jej ciało po licznych kontuzjach. Kilkuletnia praktyka pilates dała jej świadomość ciała i mocne mięśnie,co stanowiło wspaniałą podstawę do praktyki jogi, która towarzyszy jej już od 15 lat.

Uczestniczyła w licznych warsztatach i konwencjach jogi gdzie mogła uczyć się od wspaniałych joginów, cały czas praktykuje pod okiem doświadczonych i mądrych nauczycieli, aby móc jak najlepiej prowadzić swoich uczniów. Joga daje jej wolność i świadomość ciała, oddechu, intelektu i właśnie takie wartości chce przekazać innym. W jodze rozwój nie ma końca i to jest cudowne.

 

Zapraszamy na zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego. 

W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenia zostaną przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Prosimy wówczas o punktualne przybycie. Ze względu na przepisy pożarowe, po wyczerpaniu miejsc siedzących wejście na wydarzenie nie będzie możliwe. Nie ma możliwości zajmowania miejsc dla osób, których nie ma na sali.

 

Współorganizator

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce