Warsztaty

lipiec, sierpień 2018

Zajęcia ruchowe: joga na Łące Leśmiana

joga, Łąka Leśmiana, 2018joga, Łąka Leśmiana, 2018joga, Łąka Leśmiana, 2018joga, Łąka Leśmiana, 2018joga, Łąka Leśmiana, 2018joga, Łąka Leśmiana, 2018joga, Łąka Leśmiana, 2018joga, Łąka Leśmiana, 2018
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas zajęć na Łące Leśmiana poznamy najważniejsze pozycje i  sekwencje jogi. Nauczymy się, jak prawidłowo oddychać oraz poruszać się zgodnie z rytmem oddechu, tak aby łatwo zrelaksować nie tylko ciało, ale i umysł.


lipiec, sierpień 2018, skwer przy Muzeum od ul. Edelmana, wstęp wolny

Sport na świeżym powietrzu to idealny sposób na poprawę zdrowia i dobre samopoczucie. Na zajęcia jogi należy zabrać wygodny strój i matę do jogi oraz otwartą głowę. Obuwie nie będzie potrzebne - jogę ćwiczy się na boso.

W przypadku złej pogody zajęcia odbędą się w muzealnej klubokawiarni.

Zajęcia prowadzi instruktorka hatha-jogi Kinga Kubiak-Święcicka.


Kinga Kubiak-Święcicka - instruktorka hatha-jogi. W każdy czwartek prowadzi zajęcia w Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa.

Dużą część doświadczenia w pracy z ciałem zdobywała pracując z osobami z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Jest absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyła także ośmiotygodniowy kurs mindfullness i kursy weekendowe z pranajamy i jogi interpersonalnej. Joga to dla niej sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie. Oprócz uczenia jogi, współpracuje także z firmami szkoleniowymi i portalem strefarozwoju.pl. Rozpoczęła także prowadzenie badań naukowych na temat stresu, pod okiem prof. Janusza Szopy.

 

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Makabi Warszawa, klubu sportowego odnoszącego się do spuścizny przedwojennego klubu sportowego o tej samej nazwie. Klub prowadzi regularne zajęcia sportowe i edukacyjne z piłki nożnej, jogi, badmintona, boksu oraz zajęcia szachowe. Cyklicznie organizuje otwarte wydarzenia dla szerokiego grona odbiorców przy współpracy z takimi organizacjami jak: Muzeum POLIN, JCC Warszawa oraz JCC Kraków.

 

Projekt  „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa

Organizator

Partner

16.05.2018