Spacer

14.07.2019

Żydowscy mieszkańcy mojego miasta - spacer miejski

Opis zdjęcia: Na pierwszym planie widać kobietę, która trzyma wydruk fotografii z twarzą mężczyzny / fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W trakcie spaceru po Muranowie spróbujemy odszukać miejsca oraz przypomnieć i odkryć na nowo sylwetki bohaterów, prezentowanych na wystawie "1000 lat historii Żydów polskich".

14 lipca, 18 sierpnia (niedziele), godz. 14.30, bilety: 15 zł (normalny),10 zł (ulgowy)

Niektórzy warszawscy bohaterowie, obecnie zapomniani, niegdyś cieszyli się wielką popularnością. Chociażby Gerszon Sirota, którego otoczone atmosferą skandalu koncerty przyciągały rzesze nie tylko żydowskich melomanów. Z kolei na innych, do dziś powszechnie znanych, spojrzymy z nowej perspektywy. Taką postacią jest m.in. Janusz Korczak - lekarz, pisarz, pedagog, publicysta, autor jednej z najbardziej znanych dzieciom książek – „Król Maciuś Pierwszy”. Nie wszyscy pamiętają, że znany jest również ze swojej działalności społecznej i walki o prawa dziecka.
 
W trakcie spaceru przypomnimy i spojrzymy na nowo na takie postaci jak: Ludwik Zamenhof, Janusz Korczak, Stefania Wilczyńska, Paulina Appenszlak, Gerszon Sirota, Dawid Ajzensztadt, Bernard Lesmian/Bolesław Leśmian.

Przewodniczkami będą:
 
  • 30 czerwca - Katarzyna Jakubowicz
  • 14 lipca - Julia Chimiak 
  • 18sierpnia - Katarzyna Jankowska 
 

Spotkanie: hol Muzeum POLIN, przy stanowisku tourguidów.

Z uwagi na możliwość wystąpienia wysokiej temperatury prosimy zabrać ze sobą coś do picia oraz nakrycie głowy.

22.03.2019