Strefa przewodnika // Biura podróży


Przewodnicy


Do oprowadzania po muzeum upoważnieni są wyłącznie przewodnicy posiadający stosowny certyfikat wystawiony przez muzeum POLIN. Aktualna lista przewodników jest dostępna TUTAJ >>

Przewodnicy certyfikowani mogą przyprowadzać do muzeum swoje własne grupy.

Zasady zwiedzania

 • Dla grup do 9 osób nie trzeba dokonywać uprzedniej rezerwacji zwiedzania z przewodnikiem. Bilety można zakupić na stronie www.bilety.polin.pl lub w kasach muzeum.
 • Grupy od 10 os. prosimy zgłaszać na adres e-mail: grupy@polin.pl. Maksymalna wielkość grupy zorganizowanej to 25 osób (grupa szkolna: 33 osoby). Czas zwiedzania to 2 godziny.
 • Grupy od 10 osób muszą być oprowadzane przy użyciu tourguidów.
 • Muzeum udostępnia grupom z własnym przewodnikiem tourguidy (po uprzedniej rezerwacji zwiedzania), za opłatą 50 zł za zestaw (między 10 a 25/33 sztuki).
 • Przewodnik może wejść z grupą na wystawę z własnymi urządzeniami tourguide – takie grupy też należy zgłaszać w celu ustalenia godziny wejścia na wystawę.
 • Nie można oprowadzać po muzeum i wystawach z zestawami głośnomówiącymi.

Rezerwacje

Przewodnik musi zarezerwować z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem zwiedzanie grupy liczącej między 10 a 25/33 osób. Rezerwacji należy dokonać na adres e-mail: grupy@polin.pl (w ramach dostępnych miejsc).

Informacje potrzebne do zrobienia rezerwacji:

 1. Data wizyty.
 2. Preferowana godzina wizyty.
 3. Kraj zwiedzającego.
 4. Imię i nazwisko przewodnika.
 5. Liczba osób w grupie.
 6. Rodzaj biletów (normalne/ulgowe).
 7. Dane do faktury (jeśli taka będzie potrzebna).

Płatności

Płatności dokonuje się online przez system płatności elektronicznych PayU na 2 tygodnie przed wizytą.

Istnieje możliwość dokupienia biletów na miejscu pod warunkiem, że ostateczna liczba osób w grupie nie przekroczy 25/33 oraz nie trzeba będzie angażować następnego przewodnika.

Anulacje

Rezerwację można anulować lub zmienić najpóźniej 3 dni przed datą zwiedzania - zwracamy wtedy wszystkie koszty. Późniejsza anulacja będzie wiązała się z poniesieniem przez Państwa kosztów związanych z zestawem słuchawkowym.

Zwroty

Niewykorzystane bilety można zwrócić w kasie w dniu zwiedzania – zwrot pieniędzy będzie zrobiony na konto, z którego dokonano płatności.

Spóźnienia

Czas wypożyczenia zestawów słuchawkowych jest skracany o czas spóźnienia. 

Kontakt

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: +48 22 471 03 01 wew. 4, e-mail: grupy@polin.pl

Dodatkowe informacje

Regulamin dla przewodników współpracujących z muzeum >>


Biura podróży


Specjalnie dla biur podróży przygotowaliśmy pakiet najważniejszych informacji, które będą pomocne przy organizowaniu wizyty w Muzeum POLIN. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Kontakt

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: +48 22 471 03 01, wew. 4, e-mail: grupy@polin.pl

Newsletter

Jeśli chcieliby Państwo dostawać informacje o bieżących wydarzeniach w Muzeum POLIN, zachęcamy do zapisania się do newslettera TUTAJ >>

Centrum Konferencyjne POLIN

W siedzibie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN znajduje się również nowoczesne Centrum Konferencyjne POLIN. Więcej informacji >>