Zima w mieście w Muzeum POLINZima w mieście w Muzeum POLINZima w mieście w Muzeum POLINZima w mieście w Muzeum POLINZima w mieście w Muzeum POLINZima w mieście w Muzeum POLINZima w mieście w Muzeum POLINZima w mieście w Muzeum POLIN
Zima w mieście w Muzeum POLIN, fot. A. Szulc / Muzeum Historii Żydów Polskich

Edukacja

Zima w mieście

Z myślą o tych, którzy ferie zimowe spędzają w Warszawie, przygotowaliśmy specjalny zestaw zajęć. Znajdą się wśród nich warsztaty filmowe, plastyczne, zajęcia dotyczące współczesnego Izraela oraz aktywności zapoznające uczestników z Miejscem Edukacji Rodzinnej oraz jej patronem królem Maciusiem.


Wszystkie zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla grup dzieci oraz młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Zajęcia odbywające się w Miejscu Edukacji Rodzinnej:

1.  Gry i zabawy u króla Maciusia

U króla Maciusia to bajecznie kolorowa i nowoczesna przestrzeń w Muzeum POLIN, w której dzieci mogą się uczyć poprzez zabawę. Umiejętność współpracy, empatia, tolerancja, wrażliwość i odpowiedzialność to główne wartości przyświecające temu miejscu. Uczestnicy zajęć będą mogli się o tym przekonać właśnie w trakcie ferii zimowych. Edukatorzy zabiorą wszystkich w kolorowy i magiczny świat zabaw, tych współczesnych, ale także tych przedwojennych – pokażą, jak gra się w drejdla, cymbergaja lub sznurki.

Ten temat zajęć będzie realizowany w okresie 20 - 24 lutego 2017 r.

Więcej o miejscu edukacji rodzinnej.

 

Zajęcia odbywające się w przestrzeni Centrum Edukacyjnego:

1. Tu Bi-Szwat – Nowy Rok Drzew. Warsztaty świąteczno-plastyczne

Poznaj razem z nami ciekawe żydowskie święto!

Porozmawiamy o owocach i roślinach w Izraelu, a każdy uczestnik spotkania wykona własny zielnik. W naszych zielnikach narysujemy pszenicę, jęczmień, winogrona, figi, granaty, oliwki,  migdały i daktyle oraz inne owoce i zboża.

2. Poranek filmowy: świat z innej perspektywy

Warsztaty zapraszają do tego, by przyjrzeć się światu z nowej perspektywy. Jak widzą świat ludzie, którzy są w innej sytuacji niż my, którzy pochodzą z innej kultury, wyznają inną religię? Czego oni potrzebują, co jest dla nich ważne? Być może okaże się, że mimo różnic wiele nas łączy i że wiele możemy dla siebie zrobić!

W czasie zajęć dzieci obejrzą film, który porusza tematy z zakresu edukacji obywatelskiej i równościowej. Będą też uczestniczyć w rozmowie i ćwiczeniach, które pomogą im zrozumieć film i odnieść płynące z niego wnioski do swojego życia.

3. Izrael – mały kraj, wielka różnorodność

Czy wiesz, że w Izraelu:

  • 1/3 wody pitnej pochodzi z Morza Śródziemnego?
  • banknoty posiadają wypukłe znaki  pisane alfabetem  Braille’a?
  • znajduje się największy krater na świecie?
  • ludzie mówią 35 różnymi językami?

Na zajęciach zapełnimy mapę Izraela wieloma niezwykłymi  miejscami. Będziemy odkrywać unikalność i bogactwo  jego przyrody. Poznamy  fascynującą różnorodność  jego mieszkańców.

 

Informacje organizacyjne:

  • Warsztaty odbywają się w Muzeum POLIN w Warszawie i są przeznaczone dla grup do 30 osób. Zajęcia z oferty specjalnej "Zima w mieście" odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach: 10.15–11.45 oraz 12:15-13:45 od 13 do 24 lutego 2017 r. Zapisy na zajęcia z oferty od 16 stycznia 2017 roku.
  • Rezerwacji można dokonać wysyłając e-mail na adres rezerwacje@polin.pl.
  • Muzeum POLIN jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Bardzo prosimy, aby każda grupa zgłaszała się do muzeum 15 minut przed godziną rozpoczęcia zarezerwowanych zajęć.

Partner:

     

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie "Żydowskie dziedzictwo kulturowe”