fot. Frank Stella, Bogoria IV, 1971, technika mieszana, kolekcja Ralpha DeLuki © 2015 Frank Stella / Artists Rights Society (ARS), New York

Wystawy

19.02–20.06.2016

Frank Stella i synagogi dawnej Polski

Frank Stella i synagogi dawnej Polski to unikatowa okazja spotkania z osobowością uznawaną powszechnie za jednego z najważniejszych amerykańskich artystów XX wieku.

Na wystawie w Muzeum POLIN nie tylko zobaczymy niezwykłe prace nowojorskiego twórcy, ale również poznamy fascynującą historię ich powstania. Po raz pierwszy reliefy z cyklu Polskie miasteczka (Polish Village series) są zestawione ze źródłami inspiracji Stelli, a więc przedwojennymi zdjęciami i rysunkami pomiarowymi synagog.

Na naszych oczach przenikają się dwa – wydawałoby się – odległe światy: drewnianych synagog i amerykańskiej sztuki współczesnej.

Wystawa Frank Stella i synagogi dawnej Polski jest prezentowana w Muzeum POLIN w Warszawie od 19 lutego do 20 czerwca 2016 roku.

Z okazji Dnia Dziecka w POLIN, 5 czerwca zapraszamy wszystkich na darmowe zwiedzanie wystawy „Frank Stella i synagogi dawnej Polski”. Dzieci otrzymają dodatkowo specjalne karty edukacyjne, które będą mogły wypełnić podczas zwiedzania.

Informujemy, że zdjęcia na wystawie można wykonywać jedynie do celów prywatnych. Prosimy przy tym o niewykonywanie zdjęć z użyciem lampy błyskowej.

Bilety w cenie: 12 zł/8 zł dostępne w przedsprzedaży on-line, w czwartki wstęp wolny.

WIĘCEJ INFORMACJI O FRANKU STELLI I WYSTAWIE ZNAJDZIESZ PONIŻEJ!

Mecenas     Sponsorzy  
 
Patroni   Partner   Współorganizatorzy   Wspólna instytucja kultury
     

Patroni medialni