Muzeum

19.11.2017

Wędrujący Uniwersytet Muranowski – cykl spotkań osiedlowych

Wędrujący Uniwersytet MuranowskiWędrujący Uniwersytet MuranowskiWędrujący Uniwersytet MuranowskiWędrujący Uniwersytet MuranowskiWędrujący Uniwersytet MuranowskiWędrujący Uniwersytet MuranowskiWędrujący Uniwersytet MuranowskiWędrujący Uniwersytet Muranowski
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wędrujący Uniwersytet Muranowski to świetna okazja, aby poznać swoich sąsiadów oraz posłuchać i porozmawiać o historii i współczesności osiedla.


19 listopada (niedziela), godz. 16.00 - 17.30, wstęp wolny, spotkanie w klubokawiarni Muzeum POLIN

Rozpoczynamy cykl spotkań osiedlowych. Każde z nich odbędzie się w innym miejscu, odkrywając nowe wątki związane z Muranowem. Wędrujący Uniwersytet zagości w muranowskich instytucjach, organizacjach, kawiarniach. Można wziąć udział we wszystkich spotkaniach, odkrywając stopniowo historię i topografię osiedla, jak i dołączyć w dowolnym momencie. 

Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie nazwy Muranów. Skąd się wzięła? Jaki teren się nią określa i dlaczego? Jak historycznie rozwijał się Muranów? Poza zdobyciem informacji o historii nazwy osiedla, będziemy mogli podzielić się się swoimi muranowskimi doświadczeniami, pokazać miejsca, z którymi jesteśmy związani i wspólnie odkryć ich historię. Na koniec spotkania powstanie historyczno-osobista mapa Muranowa. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki oraz miłośników osiedla!

Jeśli to możliwe, prosimy o przyniesienie swojego lub rodzinnego zdjęcia (nie musi być wykonane na Muranowie). 

Spotkanie poprowadzą Mirjam Böhm i Jan Grądzki, edukatorzy i przewodnicy w Muzeum POLIN.

Kontakt: e-mail: muranow@polin.pl; tel. +22 47 10 354.

Spotkanie II: Początki osadnictwa na Muranowie; 9 grudnia 2017 (sobota), godz. 16.00-17.30, Restauracja PrzyStawki, ul. Stawki 3

Projekt realizowany przy współpracy Urzędu Miasta st. Warszawy oraz partnerstwa "Przepis na Muranów".

31.10.2017