Wręczenie Medali "Powstanie w Getcie Warszawskim" i Nagrody im. Marka Edelmana

14 maja 2026 roku o godz. 14:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody im. Marka Edelmana oraz Medali "Powstanie w Getcie Warszawskim". Wydarzenie ma na celu uhonorowanie osób działających na rzecz pamięci o historii Żydów, a także, w ramach Nagrody im. Marka Edelmana, osób zaangażowanych w dialog polsko-żydowski i przeciwdziałanie antysemityzmowi.