Edukacja

Zima w mieście w muzeum

Kobieta czyta coś na kartce.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Jak zapisać swoje imię po hebrajsku? A jak w jidysz? Kto dziś mówi w tych językach? Dlaczego Żydzi świętują w sobotę? Jak działa kalendarz żydowski? Jak wygląda życie w żydowskim domu? Czym są „uszy Hamana”? Dlaczego w Warszawie znajduje się muzeum historii Żydów?

Uczniom odwiedzającym nas w czasie ferii zimowych proponujemy udział w programie „Wokół tradycji i kultury żydowskiej”. W czasie zajęć zorganizowanych dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Zima w mieście”, wspólnie poszukamy odpowiedzi na wiele interesujących pytań. Proponujemy kilka rodzajów zajęć: warsztaty plastyczne z użyciem różnych technik; warsztaty z elementami dramy, gier i zabaw integracyjnych; pracę z rekwizytami oraz dyskusje na tematy związane z kulturą i tradycją Żydów. Ponadto zapraszamy na spacer po budynku muzeum, a także zwiedzanie wystawy czasowej „Biografie rzeczy”.

W związku ze zbliżającym się świętem Purim, obchodzonym 14 dnia miesiąca adar (w tym roku wypadającym 16-17 marca), chcielibyśmy zaproponować wszystkim odwiedzającym nas dzieciom poznanie tradycji związanych z tym świętem. Zapraszamy do samodzielnego wykonania tradycyjnej purimowej maski oraz do przygotowania przedstawienia purimszpil.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Magdalena Dopieralska, tel. +48224710368, e-mail: [email protected].

Warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone w muzeum są bezpłatne dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Warsztaty odbywają się w Centrum edukacyjnym i są przeznaczone dla grup do 30 osób.

Zajęcia z oferty specjalnej „Zima w mieście” odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach: 10:00 12:00 (możliwe jest również przeprowadzenie dłuższych zajęć, 10:00 – 13.00), w dniach 17-28 lutego 2014.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem +48224710301 lub wysyłając e-mail na adres [email protected]

Bardzo prosimy, aby każda grupa stawiała się w muzeum 15 minut przed godziną rozpoczęcia zarezerwowanych zajęć.

Muzeum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Patronat:

Patronat hnorowy - logotyp

 

 

 

 

 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”