Nauka

Katalog wystawy czasowej „Biografie rzeczy. Dary z kolekcji Muzeum Historii Żydów Polskich”

zdjęcie ilustracyjne - okładka książkizdjęcie ilustracyjne - okładka książkizdjęcie ilustracyjne - okładka książkizdjęcie ilustracyjne - okładka książkizdjęcie ilustracyjne - okładka książkizdjęcie ilustracyjne - okładka książkizdjęcie ilustracyjne - okładka książkizdjęcie ilustracyjne - okładka książki
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Kuratorzy wystawy: Judyta Pawlak, Wojciech Leder

Projekt graficzny i layout katalogu oraz druków towarzyszących wystawie: Iga Bielejec

Opracowanie litograficzne: Kasper Bielejec

Redakcja naukowa: Judyta Pawlak, Renata Piątkowska

Ilość stron: 128

Wydawca: Muzeum Historii Żydów Polskich

Katalog wystawy czasowej "Biografie rzeczy. Dary z kolekcji Muzeum Historii Żydów Polskich" jest zarówno prezentacją muzealnego zbioru pamiątek historycznych, jak i opowieścią o ludziach żyjących w XX i XXI wieku. Prezentowane w nim przedmioty – obiekty muzealne mówią nie tylko o ludziach żyjących w XX i XXI wieku, lecz też o współczesnym człowieku, który z różnych, często niejasnych powodów przyczynia się do ich zachowania.

Kolekcja Muzeum Historii Żydów Polskich nie jest typowym zbiorem judaików. W swojej dużej części jest zespołem darów, pamiątek związanych z polskimi Żydami, przekazanych do Muzeum w przekonaniu, że jest to dla nich najbardziej odpowiednie miejsce. Wystawa i katalog dedykowane są Darczyńcom Muzeum.

17.02.2014