Ogłoszenie

Oferta pracy: kurator organizacyjny wystaw

zdjęcie ilustracyjne
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich powstaje jako nowoczesne, multimedialne centrum edukacji i kultury. Naszą misją jest zachowanie dziedzictwa tysiącletniej obecności Żydów na ziemiach polskich. Do naszego zespołu jest poszukiwany/ -a:

KURATOR ORGANIZACYJNY WYSTAW

Miejsce pracy: Warszawa

Nr referencyjny: WST/KO

Opis stanowiska:

Podstawowe obowiązki:

Organizacja wystaw w ścisłej współpracy i współdziałaniu z  kuratorami wystaw poprzez:

  • sporządzanie harmonogramów prac oraz realizację zadań zgodnie z przyjętym harmonogramem,
  • planowanie budżetu wystawy oraz nadzór nad jego realizacją i utrzymaniem dyscypliny kosztów,
  • koordynację działań zespołu realizującego wystawę oraz nadzór nad terminową realizacją poszczególnych zadań,
  • realizację produkcji wystawy zgodnie z przyjętym harmonogramem i szczegółowym kosztorysem,
  • organizację i przeprowadzanie kwerend,
  • prowadzenie korespondencji z osobami prywatnymi i instytucjami w celu pozyskania obiektów i materiałów cyfrowych,
  • zawieranie umów z projektantami i podwykonawcami wystawy oraz nadzór nad realizacją warunków umowy,
  • realizację zakupów niezbędnych do produkcji wystawy - przygotowywanie umów, opisy faktur i dokumentów, prowadzenie we współpracy z odpowiednimi komórkami przetargów oraz przygotowywanie ofert porównawczych,
  • współpracę z innymi działami muzeum w celu tworzenia i realizacji programu towarzyszącego wystawie,
  • prowadzenie dokumentacji realizowanych wystaw oraz archiwizację po zakończeniu wystawy.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe – preferowana historia sztuki lub inne kierunki pokrewne,
  • minimum rok doświadczenia w pracy w muzeum – doświadczenie na stanowisku kuratora wystaw będzie dodatkowym atutem,
  • udokumentowane doświadczenie na stanowisku organizatora projektów kulturalnych i wystaw,
  • udokumentowane doświadczenie w koordynacji co najmniej jednej wystawy zawierającej obiekty wypożyczone z różnych instytucji,
  • znajomość zasad bezpieczeństwa i ochrony zbiorów,
  • znajomość podstawowych wymogów konserwatorskich oraz przepisów prawnych dotyczacych wypozyczania i transportu obiektów,
  • znajomość procesu wydawniczego i doświadczenie w nadzorowaniu procesu opracowywania druków towarzyszących wystawie,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego, inne języki obce mile widziane
  • wysoka kultura osobista oraz wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne i umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych,
  • odpowiedzialność, zaangażowanie oraz bardzo dobra organizacja pracy.

Oferujemy:

  • umowę o pracę,
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@jewishmuseum.org.pl, do 17.03.2014 r.

W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: WST/KO.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji kandydatami/kandydatkami do 31.03.2014 r.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli:  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)".