Wydarzenie

Dybuki zaatakowały!

15 marca o godz. 20.30 muzealne audytorium opanowała „Inwazja Dybuków” -  premierowy, 15. odcinek Pożaru w Burdelu. Twórcy popularnego warszawskiego kabaretu w kreatywny sposób zrekonstruowali arcydzieło polskiego kina fantastycznego klasy B z 1938 roku.

W spektaklu dzieją się cuda i pełno jest opętań przez duchy przeszłości. Jesteśmy świadkami mrożących krew w żyłach scen, gdy dybuki wstępują w znane osoby m.in. prezydent Warszawy, prezydenta Rosji, a nawet w komisarza policji z ul. Wilczej. Na scenie pojawia się też Cadyk Singielek i Satyryk marcowy. Dochodzi do niezwykłych wydarzeń, licznych konfliktów, ale jak to bywa w kinie - wszystko dobrze się kończy. Na szczęście wojny nie będzie.

Podczas premierowego i niedzielnego kabaretu sala Audytorium Muzeum pękała w szwach. Tych, którzy nie dostali biletów (albo chcą się pośmiać i przestraszyć po raz kolejny), zapraszamy na kolejne spektakle 21, 22, 23, 28, 29, 30 marca o godz. 20.30.

Zachęcamy do kupna biletów online lub o kontakt z działem rezerwacji (22 47 10 301, rezerwacje@jewishmuseum.org.pl).

Bilety do nabycia także bezpośrednio w kasie muzeum w cenie: 40 zł ulgowy / 60 zł normalny.

Pożar w Burdelu, odcinek 15: Inwazja Dybuków

  • Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak
  • Reżyseria: Michał Walczak
  • Muzyka: Wiktor Stokowski
  • Scenografia: Alicja Kokosińska, Agata Rogulska
  • Obsada: Monika Babula, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska, Anna Smołowik, Betty Q, Tomasz Drabek, Andrzej Konopka, Mariusz Laskowski, Maciej Łubieński
  • Kostiumy: Diana Szawłowska

BurdelBand w składzie: Wiktor Stokowski, Michał Górczyński, Marcin Wippich, Maciej Łubieński